Potravinová fólie nabízí nespočet skvělých využití a triků, které ulehčí život

Potravinovou fólii můžete použít i jinými způsoby než do ní balit potraviny, abyste je uchovali déle čerstvé. Je to prvek, bez kterého se neobejde většina domácností. Potravinová fólie je levná a chybět by neměla hlavně ženám v domácnosti. Můžete ji použít také na jiné činnosti, hodí se při úklidu, ale i díky některým trikům vám může usnadnit život.

Potravinová fólie se hodí k odstranění mušek

Jestli máte doma květiny, určitě víte, že pokud je musíte vozit dlouhou cestu, je jasné, že nemusí vydržet. A právě na ně se může hodit potravinová fólie. Namočte kousek vaty nebo gázy do obyčejné vody, zamotejte do ní stonky květin a ještě zabalte do potravinové fólie. Díky tomu rostliny vydrží mnohem déle čerstvé.

Doporučený článek:  Hliníková fólie na klice odradí zloděje od vloupání do bytu

Oloupané ovoce může lákat ovocné mušky, kterých se pak jen těžko zbavíte. I tady se bude hodit potravinová fólie. Ovoce nebo jiné potraviny dejte do nádoby, kterou pevně fólií obalte. Díky tomu se dovnitř nedostane žádný hmyz. Fólii využijete také v případě, že budete malovat svůj byt. Obrazy, lampy nebo jiné předměty snadno ochráníte před barvou. Fólii pak navíc snadno sundáte a ušetříte si spoustu času.

Zdroj obrázku: Freepik

Do fólie zabalíte špinavé štětce, udrží čerstvé i banány

Po dokončení malovacích prací nemusíte štětce umývat, ale pokud budete vědět, že je ještě budete potřebovat, zabalte je do potravinové fólie. Stejně tak můžete zabalit do fólie také banány, které tak vydrží déle čerstvé. Jestli jste ráno zaspali, ale nechcete se vzdát horké kávy, nalijte nápoj do svého oblíbeného hrnku, obmotejte ho fólií a nakonec do fólie píchněte brčko.

Doporučený článek:  Dostatečná izolace bytu sníží náklady na vytápění

Jestli jste měli velké výdaje a nemáte nyní na výměnu oken, můžete si pomoci potravinovou fólií. Vyhnete se tak případům, kdy budete zbytečně topit. Dávejte si ale pozor, aby vám místnostmi proudilo alespoň trochu vzduchu. Do fólie můžete zabalit také různé předměty a nástroje při stěhování.

Zdroj: https://www.supamama.co.za/6-other-uses-for-cling-wrap-in-your-home/