Vyzrajte na ovocné mušky jednoduchými triky, které fungují. V kuchyni se už ani neukážou

Ovocné mušky jsou velmi otravné a objevují se vždy během léta na ovoci a zelenině, které máme na míse. Drobný hmyz se dostane ke sladkému ovoci a naklade do něj vajíčka. Špatnou zprávou je, že se mušky velmi rychle rozmnožují a mohou kontaminovat potraviny, které skladujeme mimo lednici. Podívejme se, jak s nimi bojovat a co dělat pro prevenci.

Prevence je extrémně důležitá!

Tento malý hmyz můžete snadno přehlédnout, ale měli byste si na něj dávat pozor. Největším lákadlem je pro něj hodně zralé ovoce a zelenina, které nejsou nijak chráněné. Jestli je ovoce přezrálé a nahnilé, ihned ho vyhoďte do koše. Ovocné mušky přenáší bakterie, viry a patogenní mikroorganismy, které mohou negativně ovlivnit naše zdraví.

Zdroj obrázku: Freepik

Past na ovocné mušky pomocí obyčejných surovin

Pro likvidaci ovocných mušek můžete použít hned několik osvědčených metod. Použít můžete samotné ovoce, které již nebudete jíst. Sladká vůně přiláká mušky na kuchyňskou linku. Nechte ho tam přes noc a ráno zabalte ovoce i s muškami opatrně do alobalu nebo vložte do plastového sáčku a vyhoďte do koše.

Doporučený článek:  Aby byla zima opravdu kouzelná – jak si ji užít?

Spolehlivou metodou je také kombinace jablečného octa s prostředkem na nádobí, které jednoduše nalijete do misky. Sladká vůně jablečného octa přiláká mušky a prostředek na nádobí zajistí, že se velmi rychle utopí. Stačí jen pravidelně nádobu kontrolovat, vyhazovat mrtvý hmyz a dolévat ocet. Stejným způsobem funguje také víno nebo pivo s pár kapkami prostředku na nádobí.

Esenciální olej pro boj s ovocnými muškami

Další možností pro domácí prostředky proti muškám jsou také vonné tyčinky, svíčky nebo esenciální oleje. Možná se budete divit, protože tu vůni sami milujete, ale ovocné mušky nesnáší vůni máty! Využijte to ve svůj prospěch a nakupte produkty s touto vůní. Anebo můžete na parapetu jednoduše pěstovat čerstvou mátu, takže budete mít spolehlivý repelent a zároveň čerstvé bylinky.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a25042/how-to-kill-fruit-flies/