Proti komárům se můžeme bránit domácím repelentem. Efektivně působí levandule

Proti otravným komárům můžeme bojovat hned několika způsoby. Tím neúčinnějším bude nainstalovat si do oken sítě proti hmyzu, které zajistí, že budeme přes letní měsíce moci pravidelně větrat i večer a nebudeme se muset bát, že se nám do domácnosti tento nezvaný hmyz dostane. Bojovat proti komárům ale můžeme také jinými metodami. Ukážeme, jak si vyrobit skvělý sprej proti komárům.

Jaké přípravky odpuzují hmyz?

Většinu přípravků proti hmyzu můžete koupit v obchodech. Bohužel se to ale nevyplatí, protože nejsou natolik účinné, aby vás otravného hmyzu zbavily, navíc stojí spoustu peněz. Přípravky si můžete vyrobit doma pomocí domácích prostředků, které najdete v kuchyni. Jejich výroba je velmi jednoduchá a můžete jimi komáry odstrašovat po celé léto. Nebo si stačí na balkoně nebo terase vysadit bylinky, kterém jim nebudou vonět, a budete mít od nich pokoj.

Doporučený článek:  Hračky a doplňky pro miminko je důležité pravidelně mýt a dezinfikovat

Poštípání komárem sice nebolí, ale je velmi nepříjemné. Nemusíte si všimnout hned, že vás komár bodl, ale po pár vteřinách bude místo svědit a budete mít tendenci si na štípanec pořád sahat. V takovém případě se vyplatí mít u sebe chladivé gely, které zmírní svědění a také otoky, které se mohou objevit. Naše babičky ale věděly, jak se proti komárům bránit, aniž by musely používat drahé suroviny.

Zdroj obrázku: Freepik

Sprej proti komárům si vyrobíte snadno a rychle

Proč komáry tolik přitahujeme? Záleží na mnoha faktorech. Studie ukazují, že komáři se zaměřují na osoby, které se více potí, a také častěji napadnou těhotné ženy, protože je lákají jejich hormony. Zajímavé je, že bodají pouze samičky, které potřebují energii na nakladení vajíček, samci se živí pouze nektarem.

Doporučený článek:  Brambory lze připravit na tisíc způsobů. Uvařit je skutečně dobře přitom umí málokdo

Můžete si koupit repelenty, které vás před komáry ochrání. Mnohem lepší ale bude si je vyrobit, protože budete vědět, z čeho se skládají. Dbejte na větrání, protože některé spreje mohou obsahovat látky, které se nemohou vdechovat. Koupit si můžete například svíčky, které proti komárům dobře fungují. Pravidelně větrejte, a to hlavně v ložnici. Sprej si můžete vyrobit z obyčejného oleje nebo vody, do které přidáte například levandulový olej. Levanduli komáři nesnesou a budou se vám vyhýbat obloukem.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Make-a-Lavender-Insect-Repellent