Zápach v plastových dózách na potraviny eliminují obyčejné noviny

Plastové dózy na potraviny nebo plastové zásobníky na suroviny (mouku, rýži, těstoviny) jsou velmi populární. Bohužel plast má jednu špatnou vlastnost. Poměrně rychle pohlcuje vůni potravin, které se v něm skladují. Dnes se podíváme na jednoduché a chytré metody, jak se s tímto zápachem snadno vypořádáte a budete mít nádoby znovu jako nové.

Plastové nádoby na potraviny mohou rychle zapáchat

Platové nádoby na potraviny najdeme dnes prakticky v každé kuchyni. Někdo je používá jen pro cestování, když si chce udělat jídlo na cesty nebo do práce. Jiní je ale používají také na skladování potravin do lednice. A mnoho lidí má doma také zásobníky na potraviny, které nechce skladovat v původních obalech.

Doporučený článek:  Tipy pro snadné čištění mikrovlnné trouby

Plastové krabičky přijdou vhod vždy, když potřebujeme jídlo s sebou do práce nebo do školy. Plast má bohužel jednu velkou nevýhodu. Po nějakém čase začne vonět po jídle, které v něm skladujete. To vás může hodně odradit od dalšího používání, protože v něm nebudete mít vždy stejné potraviny a ty další budou potom nevábně cítit. Jak se toho efektivně zbavit?

Zdroj obrázku: Freepik

Zápach můžete odstranit z plastových nádob poměrně snadno

Plastové dózy jsou velmi užitečné, a proto byste je neměli vyhazovat jen proto, že jsou cítit po potravinách. Tohoto zápachu se totiž můžete zbavit pomocí osvědčených triků. Drhnutí a namáčení v mýdlové vodě vám příliš nepomůže. To ale stále neznamená, že byste měli nádobu okamžitě vyhodit. Vyčistit ji můžete pomocí černobílých novin. Jak?

Doporučený článek:  Tabletu do myčky lze využít také do pračky. Spotřebič vyčistí a prodlouží jeho životnost

Noviny srolujte a na pár hodin nebo přes noc je vložte do nádoby. Díky tomu se nádoby zbaví přebytečné vlhkosti a zápachu. Druhou možností je vnitřek nádoby vytřít octem a naplnit papírovými utěrkami. Po pár hodinách budete mít nádobu jako novou. Jestli to na první pokus nepomůže, metodu opakujte znovu. Uvidíte, že zápach bude rychle pryč, a vy budete moci krabičku nebo dózu používat mnoho let.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/6-ways-to-clean-smelly-plastic-containers-without-harsh-chemicals-186220