Cena másla trhá rekordy. Ušetřete a vyrobte si doma jednoduše vlastní

Máslo se v poslední době dostalo mezi potraviny, které zdražují čím dál více. Věděli jste, že si ho můžete vyrobit snadno doma? Cena neustále stoupá a lidé přemýšlejí nad tím, jak co nejvíce ušetřit, ale zároveň se nechtějí vzdát kvalitních surovin, mezi které máslo rozhodně patří. Cena se zvedla o několik desítek korun. Suroviny na výrobu másla přitom můžete sehnat docela levně.

Výroba másla není složitá

Samotná výroba je pak snadná, navíc si na takovém másle mnohem více pochutnáte. Stačí ho pak dát do lednice do dózy a vydrží i několik dní. Máslo je dnes považované za luxusní zboží, které byste si měli buď kupovat do zásoby (dá se i zamrazit), nebo si ho můžete vyrobit sami doma. Luxusní pochoutku si pak můžete udělat, kdykoliv budete chtít.

Doporučený článek:  Vánočnímu přejídání předejde stanovení hranic a úprava jídelníčku

Během několika let se máslo zdražilo mnohonásobně. Dříve jsme za máslo platili kolem třiceti korun, dnes ho seženete za 50–60 korun. V porovnání s cenami před rokem je jeho částka mnohem vyšší. Mnoho lidí se uchyluje k tomu, že používají domácí suroviny k tomu, aby si sami mohli vyrobit nejen máslo, ale také další potraviny.

Zdroj obrázku: Freepik

Recept na domácí máslo zvládnete i vy

Máslo patří mezi oblíbené pochutiny, které si lidé mažou na čerstvé pečivo. Pak už stačí pouze dochutit solí nebo jiným kořením a máte pochoutku na světě. Stojí za to vědět, že existují domácí recepty, které jsou velmi snadné a zvládnete je i vy doma. Oblíbená pochoutka pak v lednici vydrží i několik dní. Co budete na tento recept potřebovat?

Doporučený článek:  Spaní při otevřeném oknu zajistí kvalitní odpočinek

Stačí vám kvalitní smetana a také budete potřebovat dózu. Smetanu nalijte do sklenice, nádobu uzavřete a několikrát s ní protřepejte. Plynulost je potřeba, aby se smetana pěkně promíchala. Hotové máslo pak můžete vyndat z dózy a můžete ho dát na chvíli do studené vody. Vymačkejte máslo, aby v něm nebylo příliš mnoho vody. Takto připravené máslo můžete konzumovat vlastně skoro hned. Existují i další metody, díky kterým se vám máslo povede.

Zdroj: https://www.allrecipes.com/recipe/42264/homemade-butter/