Zarazte invazi slimáků, než zničí celou zahradu. Tradiční triky fungují stále nejlépe

Slimáci jsou nejen nevzhlední, ale pro zahradu také velmi nebezpeční. Živí se listy i kořeny rostlin, které složitě pěstujete, a mohou vás připravit o kompletní úrodu zeleniny. Je třeba vědět, jak se těchto živočichů efektivně zbavit. Není to nic složitého, ale budete potřebovat znalost pár osvědčených triků, které můžete využít.

Co udělají slimáci s vaší zahradou?

Slimáci na zahradě rozhodně nepatří mezi vítané hosty. Musíte přitom rozlišovat, jestli zahradu navštívili šneci, nebo slimáci. Šneci jsou totiž velmi užiteční. Žerou plevel i odumřelé rostliny. Slimáci jsou všežravci, kteří si rádi pochutnají na rostlinách i zelenině. Nejlépe se jim žije v tmavých zákoutích, protože mají rádi vlhko. Dobrou zprávou je, že nesnáší rostliny jako begónie, pelargónie, gazánie, kapradiny, brusinky, pomněnky nebo řebříček. Odpuzuje je také máta nebo fialky.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak s nimi bojovat?

Bojovat s nimi můžete nejrůznějšími způsoby. Kolem záhonů můžete zasadit bylinky, jako je levandule, česnek, majoránka, hřebíček nebo pryšec. Velmi nepříjemný je pro ně také písek smíchaný s popelem nebo štěrkem. Vyzkoušet můžete také kávovou sedlinu se skořicí, zápach této kombinace nesnesou. Nejméně estetickou metodou je sypání soli na každého jednotlivce, ale tento způsob hodně používaly naše babičky.

Doporučený článek:  Rozdělejte oheň i v dešti a zahřejete si na každé dovolené

Odstraňte slimáky díky pivní pasti

Bezpečným, přírodním a velmi efektivním trikem jsou pivní pasti. Postačí vám k tomu velká plastová nádoba, do které nalijete asi 200 ml vody a zakopáte ji do země. Přečnívat by měla jen o cca 1 cm nad zem. Pivo bude lákat slimáky do nádoby, ze které se již nedostanou. Občas nádobu vyprázdněte a nezapomeňte dolévat nové pivo, abyste je měli jak přilákat. Někomu je piva trochu líto, ale zaručeně se zbavíte slimáků a ochráníte nejen své květiny, ale také zeleninové záhony.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/plant-problems/pests/insects/killing-slugs-with-beer.htm