Zářivě čistá toaleta je vizitka každého domova. S našimi tipy zmizí nečistoty i vodní kámen

Čištění toalety rozhodně není nejpříjemnější aktivitou v domácnosti, ale její čistota je klíčová a musíte to dělat pravidelně. Důvody jistě není zapotřebí uvádět, protože jsou zcela zřejmé. Naštěstí existují způsoby, díky kterým toaletu důkladně vyčistíte s minimální námahou. Podívejme se, jak byste ji měli čistit, abyste si ušetřili úsilí i čas.

Nezapomínejte na vnější část záchodu

Většina lidí se soustředí jen na vnitřek záchodové mísy a zapomíná na zbytek. Pozornost byste měli věnovat i základně s podlahou, protože na podlaze a obkladech se může držet hodně nečistot, bakterií a plísní. Nejlepším prostředkem k tomuto účelu bude směs octa a jedlé sody, díky kterým se vypořádáte s nečistotami velmi rychle a efektivně.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak čisté je vaše prkénko?

Umýt záchodové prkénko je velmi jednoduché, protože stačí jen pár pohybů hadříkem. Často bohužel zapomínáme na spoje prkénka a mísy, kde se hromadí nečistoty a bakterie. Měli byste toto místo čistit, jak je to jen možné, a jednou za čas prkénko opatrně rozebrat a vyčistit. Použít můžete ocet, ale stejně dobře poslouží jen saponát naředěný ve vodě, který má dezinfekční účinky.

Doporučený článek:  Ušetřit doma finance jde tam, kde to čeká málokdo. Už nebudete potřebovat předražené čističe

Jaké prostředky jsou na čištění nejlepší?

Spojení jedlé sody a kyseliny citronové zaručeně rozpustí usazeniny na záchodové míse. Stačí, když smícháte půl sklenice jedlé sody a půl sklenice kyseliny. Směs promíchejte a naneste na vnitřní stranu záchodové mísy nebo jiné místo. Nechte 30 minut působit a potom důkladně opláchněte. Díky této směsi bude úklid bez práce, protože veškeré úsilí za vás vyková přírodní směs.

Při úklidu toalety by neměl chybět ani ocet, který efektivně odstraní vodní kámen a usazeniny v záchodové míse. Stačí, když trochu octa nalijete přímo do mísy anebo si připravíte pastu ze dvou balení jedlé sody a tolik octa, aby vznikla hustá pasta. Tu aplikujte, nechte 30 minut působit a poté opláchněte. Zkusit ale můžete také tablety do myčky, které úžasně vyčistí usazeniny na dně mísy. Tabletu vhoďte dovnitř, chvíli počkejte a poté důkladně vydrhněte.

Zdroj: https://www.grove.co/blog/how-to-clean-toilet