Ne všechny balkonové rostliny jsou vhodné, pokud v domácnosti žije kočka

Péče o kočku vyžaduje nejen dostatek pozornosti, zajištění vhodného jídla a pár hraček pro zábavu. Důležité je také zařízení vaší domácnosti. Balkon kočky mají v oblibě kvůli pozorování okolního světa, ale dávejte si pozor na jeho bezpečnost. Pečlivě zvažte výběr balkonových rostlin, které jsou pro kočku neškodné.

Kočky a rostliny

Musíme si uvědomit, že kočky jsou přirození průzkumníci, i když většina majitelů vnímá svého miláčka jen jako chlupatou kouli k mazlení a následně zapomíná na to, že je to stále predátor se silnými instinkty. Proto kočky pociťují potřebu stále zkoumat své bezprostřední okolí. Kočky žijící ve volné přírodě často okusují trávu, aby si zlepšily trávení a doplnily určité živiny. Domácí kočky se zaměřují na balkonové a pokojové rostliny.

Doporučený článek:  Čtenářka Míša: Jsem profi účastnice soutěží. Svým propracovaným systémem si zvyšuji šance na výhru

Balkon tvoří pro mnoho lidí náhradu za vlastní zahradu. Proto se snažíme, aby byl barevný, a zaměřujeme se na různé balkonové květiny a dekorativní prvky. Vytváříme si tím prostor ideální pro relaxaci. Pokud s námi v domácnosti žije kočka, neměli bychom hledět jen na estetičnost, ale i bezpečnost. Některé druhy balkonových květin mají vysoce toxické účinky. Domácí zvíře je tak vystaveno závažným alergickým reakcím nebo i otravě.

Zdroj obrázku: Freepik

Začněte s bylinkami

Výsadba bylin na balkoně má řadu výhod. Snadno je můžete pěstovat i na malém prostoru, mohou být použity v kuchyni, nebo dokonce dovedou odhánět komáry a mravence. Kočkám mohou určité druhy bylinek pomoci s trávením nebo být přísunem cenných vitamínů. Vhodné jsou například tymián, bazalka, koriandr, rozmarýn, petržel, heřmánek a kopr. Dávejte však pozor i u bylinek. Některé mohou při nadměrné konzumaci způsobit průjem nebo zvracení.

Doporučený článek:  Pískavice řecké seno prospěje zdraví, cenná je především pro diabetiky

Z dekorativních květin jsou pro kočičí balkony vhodné například populární a nadčasové petúnie a měsíčky. Neexistují žádné kontraindikace ohledně pěstování vícebarevných fialek. Chcete-li získat mírně orientální atmosféru na svém balkoně, zkuste si do květináče zasadit bambus. Je pro vaši kočku bezpečný a navíc není příliš náročný na péči.

Zdroj: https://be.chewy.com/which-plants-are-poisonous-to-cats-a-complete-guide/