Zbavit se doma pavouků pomohou specifické vůně

Stará lidová pověra traduje, že pavouci do domácnosti přinášejí peníze. Někdo dokonce věří, že přítomnost pavouků v domech a bytech je důkazem zdraví členů domácnosti. Jenže v mnohých z nás pohled na pavouky nevzbuzuje radost a pozitivní asociace, ale strach a odpor. Zjistěte, jak se těchto nezvaných nájemníků efektivně zbavit.

Pavouky láká potrava v domácnostech

Pavouci se vyznačují charakteristickou stavbou těla – hlavohrudí a břichem navzájem spojenými spojkou. Měří obvykle od 1 do 10 milimetrů, i když existují i daleko větší exempláře. U nás jich najdeme hned několik druhů. Pavouci se živí ovocnými muškami, mšicemi, moly, mravenci a blechami. Nepředstavují hrozbu pro naše zdraví.

Doporučený článek:  Peřiny a polštáře vyžadují pravidelné praní

Jaro a léto je obdobím páření, a tím i zvýšené přítomnosti pavouků v domech a bytech. Nevyhýbají se ani centrům měst, ani vesnicím. Na své cestě za hledáním partnera, potravy a bezpečného místa k rozmnožování se do domu dostanou každou možnou skulinkou. Nejčastěji splétají pavučiny na tmavých místech a v zákoutích, protože jsou plaší a před lidmi utíkají. Přitahuje je malý hmyz, který vydává specifickou vůni, a ten zase rád hoduje na našich zbytcích jídla.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se jich zbavit?

Pokud se chcete pavouků zbavit, nejprve nainstalujte moskytiéry s hustou sítí do oken a balkonových dveří. Udržujte doma čistotu. Prach, špína, zbytky jídla, drobky a shnilé ovoce nebo zelenina jsou ideálním prostředím pro hmyz, který je přirozenou potravou pavouků. Připravte si přírodní odpuzující sprej z 5 polévkových lžic kyseliny citronové a litru vody. Můžete přidat i kafrový, citronový, mátový, levandulový nebo tea tree olej.

Doporučený článek:  Propláchnutí rýže před vařením vyplaví obsažený arzen

Pavouci nesnáší vůni skořice, na ohrožená místa tedy můžete nasypat trochu koření nebo položit pár sušených tyčinek. Odpuzovat je bude také bazalka, levandule, máta, citronová tráva, muškát a eukalyptus. Na podzim si domů můžete přinést kaštany a žaludy. Když vše ostatní selže, sáhněte po chemických insekticidech.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-spiders/