Zbavit se nezvaných hostů není vždy snadné. Boj proti švábům a rybenkám ale nemusí být marný

Navzdory pravidelnému úklidu se stává, že se v domě objeví nezvaní hosté, například švábi, stříbrné rybky nebo i myši. Nejen že tito škůdci často vyvolávají znechucení nebo strach, ale také mohou způsobit značné škody – likvidují zásoby potravin, ničí nábytek a domácí spotřebiče nebo mohou přenášet vážné nemoci. Boj proti škůdcům může být obtížný a časově náročný, proto se seznamte s účinnými způsoby, jak se těchto vetřelců zbavit. Namísto chemikálií, které jsou toxické pro lidi a domácí zvířata, je lepší použít přírodní metody boje proti nezvaným hostům ve vašem domě.

Doporučený článek:  Trouba znovu jako nová: s nečistotami a mastnotou zatočí prostředky přímo z kuchyně

Jak vyhnat šváby?

Švábi mají naše domovy rádi, protože zde často nacházejí příznivé podmínky, tedy hlavně teplo a vlhkost. Živí se zbytky jídla a rádi se potulují okolo míst s potravinami. Kromě toho mohou přenášet závažná onemocnění, jako je tuberkulóza, břišní tyfus nebo hepatitida B. Klíčové je postarat se o pořádek v domě. Soustřeďte se tedy na to, abyste vyhazovali veškeré zbytky jídla, pravidelně myli nádobí a pravidelně čistili skříně a další povrchy. Dále je potřeba utěsnit všechna místa, kterými by se švábi mohli dostat dovnitř. Pokud už šváby objevíte, je možné je vypudit díky kyselině borité. Smíchejte ji s cukrem ve stejném poměru. Umístěte směs na talíře do zákoutí, kde se mohou švábi ukrývat.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se stříbrných rybek

Jedná se o škůdce, kteří nejsou nebezpeční a nepřenáší choroby, ale z estetických důvodů určitě nepatří k oblíbeným hostům. Najdeme je nejčastěji v koupelně a kuchyni, u vany, sprchového koutu nebo umyvadla, protože mají rádi teplá a vlhká místa. Abychom se s nimi vypořádali, je nutné zajistit v domě dostatečné větrání – často větrejte místnosti, po koupeli otevřete koupelnu nebo si pořiďte ventilátor. Pokud se v bytě objeví stříbrné rybky, můžete se jich zbavit ekologickým postřikem. Měli byste smíchat vodu, citronovou šťávu a levandulový olej ve stejném poměru. Nastříkejte roztok na všechna místa, kde se škůdci objevují.

Zdroj: https://www.cheatsheet.com/culture/common-pests-that-are-destroying-your-home.html/