Zbavit se nezvaných hostů není vždy snadné. Boj proti švábům a rybenkám ale nemusí být marný

Navzdory pravidelnému úklidu se stává, že se v domě objeví nezvaní hosté, například švábi, stříbrné rybky nebo i myši. Nejen že tito škůdci často vyvolávají znechucení nebo strach, ale také mohou způsobit značné škody – likvidují zásoby potravin, ničí nábytek a domácí spotřebiče nebo mohou přenášet vážné nemoci. Boj proti škůdcům může být obtížný a časově náročný, proto se seznamte s účinnými způsoby, jak se těchto vetřelců zbavit. Namísto chemikálií, které jsou toxické pro lidi a domácí zvířata, je lepší použít přírodní metody boje proti nezvaným hostům ve vašem domě.

Jak vyhnat šváby?

Švábi mají naše domovy rádi, protože zde často nacházejí příznivé podmínky, tedy hlavně teplo a vlhkost. Živí se zbytky jídla a rádi se potulují okolo míst s potravinami. Kromě toho mohou přenášet závažná onemocnění, jako je tuberkulóza, břišní tyfus nebo hepatitida B. Klíčové je postarat se o pořádek v domě. Soustřeďte se tedy na to, abyste vyhazovali veškeré zbytky jídla, pravidelně myli nádobí a pravidelně čistili skříně a další povrchy. Dále je potřeba utěsnit všechna místa, kterými by se švábi mohli dostat dovnitř. Pokud už šváby objevíte, je možné je vypudit díky kyselině borité. Smíchejte ji s cukrem ve stejném poměru. Umístěte směs na talíře do zákoutí, kde se mohou švábi ukrývat.

Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se stříbrných rybek

Jedná se o škůdce, kteří nejsou nebezpeční a nepřenáší choroby, ale z estetických důvodů určitě nepatří k oblíbeným hostům. Najdeme je nejčastěji v koupelně a kuchyni, u vany, sprchového koutu nebo umyvadla, protože mají rádi teplá a vlhká místa. Abychom se s nimi vypořádali, je nutné zajistit v domě dostatečné větrání – často větrejte místnosti, po koupeli otevřete koupelnu nebo si pořiďte ventilátor. Pokud se v bytě objeví stříbrné rybky, můžete se jich zbavit ekologickým postřikem. Měli byste smíchat vodu, citronovou šťávu a levandulový olej ve stejném poměru. Nastříkejte roztok na všechna místa, kde se škůdci objevují.

Zdroj: https://www.cheatsheet.com/culture/common-pests-that-are-destroying-your-home.html/