Želatina dodá rostlinám zásadní prvky pro jejich růst

Hledáte osvědčený způsob, jak vyživit své rostliny, ale snažíte se vyhnout chemickým prostředkům? Zkuste zaměřit pozornost na obsah kuchyňských polic a použijte želatinu na domácí a zahradní květiny. Díky tomu získáte levný a snadný způsob hnojení.

Vlastnosti želatiny

Obvykle se využívá v receptech na různé domácí želé, pudinky a je skvělá pro upravení krémových nádivek. Želatina je velmi dobrým zdrojem dusíku. Je to složka, která se rychle z půdy vyčerpá, takže jako milovníci rostlin musíme brát v úvahu její pravidelné doplnění. Bohužel jen zalévání a povídání si s rostlinami často nestačí k vychutnání si svěžích květin. Znaky, které naznačují, že rostliny potřebují dusík, jsou:

  • pomalý růst nebo úplné zastavení vývoje rostliny,
  • žlutý nebo světle zelený odstín listů,
  • rychlý rozvoj kořenového systému na úkor vzdušných částí rostlin a květů.
Doporučený článek:  S ucpaným odtokem si poradíte i bez instalatéra. Domácí metody ho pročistí během chvíle

Větší dávku draslíku obvykle potřebují květiny s velkolepými zelenými listy. Díky jeho doplnění získají intenzivní barvu a na jejich povrchu nenajdete žádné stopy po nepěkném zbarvení. Želatina podporuje rozvoj kořenového systému, díky čemuž jsou rostliny zdravé, odolnější vůči chorobám a mohou snadno přijmout další základní živiny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit želatinové hnojivo

Jedno z kouzel používání domácích hnojiv je to, že s jeho přípravou se dokáže popasovat každý a účinky bývají často opravdu velkolepé. Nepotřebujete ani rozsáhlé znalosti v oblasti zahradnictví, ani specializované vybavení. K výrobě domácího hnojiva pro rostliny potřebujete jednu polévkovou lžíci želatiny. Tu rozpusťte v šálku horké vody. Potom roztok zřeďte ještě ve třech sklenicích studené vody.

Doporučený článek:  Ucpaný odtok lze vyřešit čtyřmi domácími metodami

S chlazenou směsí zalijte pokojové rostliny, během vegetačního období opakujte alespoň jednou za měsíc. Domácí želatinový lék přináší skvělé výsledky při péči o křídlový květ, fíkus a sansevierii. Jako zdroj vápníku pomůže vyživit také trávník. Želatinové hnojivo je také spojenec při pěstování zelené listové zeleniny, jako je salát, špenát, kapusta, čínské zelí a celer.

Zdroj: https://www.capegazette.com/article/unflavored-gelatin-makes-excellent-fertilizer/26790