O zmrzlině koluje nejen na internetu mnoho mýtů. Pomůže proti bolesti v krku, nebo je lepší se na studené pokrmy vykašlat? Zmrzlina by se podle některých odborníků neměla jíst v zimě, ale víte, jak tomu je ve skutečnosti? Určitě jste slyšeli větu, že v případě nemoci není vhodné jíst studené, nebo dokonce ledové nápoje a jídla. Kdy si můžete zmrzlinu dopřát?
Jak funguje zmrzlina při infekci v krku?
Zánět sliznice hltanu a mandlí se objeví v případě, že se rozmnoží bakterie v ústech. Způsobuje velkou bolest, která se objeví při polykání. Kromě toho se objevují otoky úst a zvětší se krční mandle. Lidé, kteří mají angínu, pak nemohou jíst tuhou stravu, je to pro ně velmi obtížné. Zmrzlina nebo polotekuté produkty se tak zdají jako ideální varianta.
Jestliže ale máte angínu, není dobrý nápad si dávat studené nebo ledové nápoje či jídlo. Nízká teplota může sice na chvíli pomoci, ale z dlouhodobého hlediska to není zdravé. Oslabíte si imunitu, a tím pádem se budete léčit o něco déle. Stane se to hlavně v případě, že zmrzliny sníte velké množství. Při bakteriální nebo virové infekci je vhodné jíst potraviny, které mají pokojovou teplotu.
Je vhodné jíst zmrzlinu v zimě?
V teplých dnech lidé milují studené nápoje nebo pochoutky, které je ochladí. Je ale nutné dávat si pozor, protože velké teplotní rozdíly mohou naopak vést k nemoci. Určitě to znáte z vlastní zkušenosti, kdy přijdete z rozpáleného města do klimatizované místnosti. Stačí pár hodin a druhý den už nebudete moci ani mluvit. Zmrzlina ale může být prostředkem, který pomůže.
Zmrzlina se bude hodit v případě, že máte po stomatologickém zákroku, to se zuby rychleji uzdraví a přestanou brzy krvácet. Také dobře funguje při laryngitidě, lékaři ji dokonce doporučují po odstranění mandlí. Zmrzlina bude mít kromě analgetického účinku také účinky na psychickou pohodu dětí, které se musí co nejrychleji zotavit.
Zdroj: https://www.seriouseats.com/ice-cream-myths