Každá kočka je osobnost. Vybrat tu nejlepší domů může být někdy oříšek

Téměř každá rodina má v domácnosti nějakého toho domácího mazlíčka a právě mezi ně patří kočky. Kočky společně se psy patří k nejběžnějším domácím mazlíčkům. Co se týče péče, tak je méně náročná oproti psům. Když už jste se rozhodli pro kočku, tak máte na výběr, jaké plemeno si pořídit. Je potřeba si vybrat správně, abyste byli spokojeni jak vy, tak i samotná kočka.

Na co myslet, než si pořídíte kočku?

To je velice důležitá otázka. Každé zvíře touží po lásce, péči a pozornosti, proto je důležité rozmyslet si, zda to vy nebo popřípadě další členi rodiny dokážete splnit. Pokud splňujete tyto předpoklady, je potřeba počítat i s finančními výdaji. Pořád ale platí, že kočka je méně náročným mazlíčkem pro výchovu než psi.

Doporučený článek:  Otvor v trubici vysavače předchází přehřátí motoru spotřebiče

Vhodné plemeno pro domácnost

V dnešní době rozlišujeme zhruba 110 plemen koček, ale ne všechny jsou vhodné pro domácí chov. Některé jsou více náročné, jiné mazlivé, odtažité atd. Mezi nejlepší společníky a milovníky mazlení patří:

  • britská krátkosrstá kočka,
  • sphynx,
  • siamská kočka.

Všechny tyto rasy mají rády domácí pohodu a klid, takže rozhodně budete spokojeni. Siamská kočka je navíc exotická krátkosrstá, klidná, mírná, ale nebojí se dát najevo svou pozornost.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud ale raději hledáte opak, tak vám padne do oka mainská mývalí kočka nebo norská lesní kočka, která je aktivní a živá, něžná a nekonfliktní. Nevyžaduje neustálou pozornost a potřebuje delší čas ke zvyknutí na nové lidi.

Doporučený článek:  Riziko kardiovaskulárních onemocnění sníží jedině změna životního stylu. Úprava jídelníčku prospěje celému tělu

Nechat doma, nebo pouštět ven?

To je docela otázka, o které se dá polemizovat. Na rozdíl od psa, kterého venčíte několikrát denně, kočku nemusíte, ale nabízí se možnost, zda ji pouštět ven, nebo nechat doma. Jenomže kočku nemůžete donekonečna držet v domácnosti, dříve nebo později stejně bude muset být vypuštěna ven. Venku ovšem číhají různé nástrahy, jako napadení jinou kočkou či zvířetem, a to následně stojí peníze za ošetření v lepším případě, v tom horším hrozí i smrt, a to nejen následkem střetu s jinou zvěří, ale třeba i autem.

Zdroj: https://www.cats.org.uk/adopt-a-cat/preparing-for-a-cat