Rostlinné zbytky nepatří do koše, ale za okno. Snadno z nich vypěstujeme novou zeleninu

Změna klimatu a prudce rostoucí inflace podněcují tvořivost, a to zejména při plném využívání potravinových výrobků. Neplýtvání jídlem se stalo důležitou součástí moderního životního stylu. Stále více lidí se zajímá o pěstování rostlin, které mohou snadno růst i na parapetu. Není třeba kupovat semena, jednoduše využijete zbytky z kuchyně.

Nevyhazujte kořeny

Někteří jsou motivováni financemi, jiní změnou klimatu. Faktem je, že stále více lidí se podrobně dívá na výdaje za jídlo, které z měsíce na měsíc představují rostoucí procento v rozpočtu domácnosti. Ceny zeleniny a jiných potravin rapidně stoupají. Samozřejmě jsme si dobře vědomi, že zelenina je jednou z nejdůležitějších potravin.

Doporučený článek:  Bez budíku jsou rána mnohem klidnější. Jednoduchá technika naučí mozek probouzet se přirozeně

Je to právě ona, která prospěje chlorofylem, zeleným rostlinným barvivem se silnými antioxidačními vlastnostmi. Chlorofyl je zodpovědný za lepší okysličování a výživu buněk a stimuluje jejich čištění. Zelená zelenina je nejlepší metodou pro pravidelné odstraňování toxinů z těla, včetně těžkých kovů, usazenin a zbytečných metabolických produktů. Proto stačí, když nebudete vyhazovat kořeny například z cibule. Ponořte kořeny cibule do vody a po několika dnech cibule uvolní nové a silnější a my ji můžeme znovu zasadit.

Zdroj obrázku: Freepik

Petržel z parapetu

K posílení těla antioxidačním účinkem chlorofylu se vyplatí pěstovat domácí nať. Za tímto účelem odřízněte fragment rostliny, ve kterém je kořen i se zelenými stonky. Vložte do ploché misky a ujistěte se, že kořen má přístup k vodě. Po několika dnech zasaďte do země a užívejte si čerstvou nať. Tento trik skvěle funguje hlavně při petrželce a celeru.

Doporučený článek:  Vybavte se na běhání v chladných měsících a nepřízeň počasí vás nezastaví

Celer a salát okamžitě reagují na kontakt s vodou a rychle uvolňují nové kořeny. Ze všech salátů má nejlepší výnos v domácím pěstování hlavně římský salát. Má příznivou, podlouhlou strukturu listů. Stejně jako u každé zeleniny je třeba vodu měnit nebo doplňovat každý den, urychlí to její zakořenění. Pro celer stačí 3–4centimetrový kus horní části kořene, pro salát i se stejnou délkou stonku.

Zdroj: https://www.ruralsprout.com/regrow-vegetables/