Voda při vaření brambor už nikdy nepřeteče. Známý tiktoker prozradil geniální trik

Při vaření brambor stačí jen chvilka nepozornosti a voda z brambor uteče z hrnce a skončí na sporáku. To znamená, že budete muset zdlouhavě umývat celý sporák. To je velmi nepříjemné, ale existuje velmi jednoduchý způsob, který tomu zabrání. Potřebovat přitom budete jen jednu věc, kterou máte neustále po ruce ve své kuchyni.

Jak správně a šikovně vařit brambory?

Vaření brambor se nemusí zdát jako složitý úkol, ale můžete mnoho věcí udělat špatně. Tím si přiděláte mnoho práce. Každé vaření brambor přitom nemusí skončit vyvařenou vodou z hrnce. V první řadě sundejte pokličku ve chvíli, kdy voda začne šplhat nahoru. Nezapomeňte také snížit intenzitu ohně, aby se tekutina stále vařila, ale ne příliš mnoho.

Doporučený článek:  Zbavit se nezvaných hostů není vždy snadné. Boj proti švábům a rybenkám ale nemusí být marný

Další možností je ulití přebytečného množství vody, jakmile se dostane příliš vysoko a je riziko, že se dostane mimo hrnec. Na brambory také nemusíte dávat tolik vody. Stačí, aby byly ponořené. Brambory při vaření nebobtnají, takže nemusíte přidávat příliš mnoho vody. Uvidíte, že díky těmto jednoduchým tipům si vaření brambor užijete bez zbytečného strachu. Využít ale můžete ještě jeden tip.

Zdroj obrázku: Freepik

Brambory uvaříte v klidu a v pohodě

Američan jménem Shawn Tucker zveřejnil na svém profilu na TikToku video, ve kterém se rozhodl všem uživatelům této sociální sítě ukázat, jak se vypořádat s bublající vodou při vaření brambor. Muže najdete pod přezdívkou @shawntucker.realestate, kde se můžete podívat na jeho video. Trik je velmi jednoduchý a zvládne ho úplně každý.

Doporučený článek:  Jednoduché triky usnadní život a zlepší den. Parkování ani zatloukání hřebíků už nebudou problém

Jednoduše vezměte papírovou utěrku a namočte ji do rostlinného oleje. Použít můžete také máslo nebo margarín. Mastnou utěrkou potřete vnitřní hranu hrnce nad hladinou vody. Při vaření se voda nevyvaří a vy nebudete muset uklízet polovinu kuchyně úplně zbytečně. Přitom budete mít brambory uvařené jako obvykle. Vyzkoušejte tuto jedinečnou metodu a uvidíte sami, že funguje skvěle!

Zdroj: https://www.thesun.co.uk/fabulous/food/18567092/woman-shares-simple-trick-stop-pots-boiling-over/