„Prázdná PET lahev, trocha alkoholu a hodně sladkého,“ popisuje výrobu pasti na hmyz zahrádkář

Není nic horšího než otravný hmyz na zahradě. Především potom vosy, které nejenom obtěžují, ale mohou i nepříjemně bodnout. Zbavit se jich ale není tak složité, když víte, jakou efektivní, i když nehumánní past použít. Popsal nám to čtenář Ondřej, který podobný přístup praktikuje už léta. A prý skvěle funguje

Prázdná PET lahev je základ

Moje past na hmyz bude určitě ochráncům přírody trnem v oku. Nejenom proto, že využívám PET lahev, tedy plast. Bude to i proto, že se hmyz po zachycení v pasti může trápit. Ne pro každého je proto toto řešení vhodné. Základem je tedy prázdná PET lahev, ideálně o objemu 2 litrů. Tu vypláchněte, sundejte víčko a odřízněte její horní část se zužujícím se hrdlem.

Doporučený článek:  Bílé oblečení znovu rozzáří citron, ocet nebo jedlá soda

Naplňte tím nejlepším

Nyní náplň, ta je nesmírně důležitá. Musí vosy a jinou havěť co nejvíce lákat a přitahovat. Já mám osvědčený recept, kterým je pivo, ideálně potom černé. Dále se nebojte přidat i trochu marmelády nebo také kompotu včetně kousků ovoce. Nic nezkazíte ani ovocnými sirupy, klidně kupovanými. Prostě vše, co je sladké, nalijte do lahve. Já takto často zužitkuji řadu zbytků, co máme doma a nikdo by je už nejedl nebo nepil.

Zdroj obrázku: Freepik

Vytvořte past

V jedné ruce máte odříznuté hrdlo lahve, v druhé spodek naplnění laskominami pro vosy. Nyní už zbývá jenom vytvořit past. Hrdlo nasuňte do PET lahve tak, aby na sebe oba okraje lahve dokonale přilnuly a nebyl zde ani sebemenší otvor. Následně hřebíkem vytvořte skrz plast na obou stranách díry a provlékněte provázek. Za ten následně svou past zavěsíte na strom, terasu, do altánu…

Doporučený článek:  Tipy, jak připravit bramboráky zdravěji a dokřupava

Funguje skvěle

A jak to funguje? Skvěle, přitom jednoduše. Vosa, která ucítí vůni laskomin, se k nim prostřednictvím úzkého hrdla postupně dostane. Ochutná je, ale už má opravdu minimální šanci trefit se do hrdla zpět a vylétnout. Je v pasti uvězněna a já se svou rodinou máme na zahradě konečně klid bez otravného hmyzu, který nás nejednou poštípal.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek Ondřeje H.