Jantar má mnoho úžasných vlastností, které ovlivní vzhled a zdraví pokožky. Obvykle ho spojujeme jen se šperky, ale hojně se používá také v kosmetice. Kyselina jantarová je složkou, na kterou se dnes budeme soustředit, protože se často doporučuje při péči pro zralou pleť, která potřebuje revitalizaci. Co byste o této složce měli vědět?
Účinky kyseliny jantarové na pokožku
V první řadě se podívejme na vlastnosti, kterými se jantar pyšní. Jedná se o fosilní pryskyřici jehličnanů, ale také jediný drahokam, který lze získat z rostlin. Jantar má obvykle žlutou, až hnědou barvu a tvar nepravidelných hrudek. Mezi jeho největší vlastnosti a přínosy patří antioxidační a baktericidní účinky. Navíc zabraňuje tvorbě volných radikálů, což je pro zdraví velmi důležité.
V kosmetice se můžeme setkat s kyselinou jantarovou, která přináší mnoho účinků pro vzhled a zdraví pokožky. Určena je hlavně pro zralou pleť, která vyžaduje řádnou hydrataci a revitalizaci. Pleti pomáhá díky železu, vápníku a draslíku, které obsahuje. Tyto složky dokážou zlepšit hydrataci pokožky, zvýší její pevnost a obnoví mladistvý vzhled.
Kdo a kdy by měl kyselinu jantarovou používat?
Jak jsme řekli, kyselina jantarová se doporučuje lidem se zralou pokožkou. Doporučuje se ženám, které se chtějí zbavit vrásek a zesvětlit tón pleti. Z úžasných vlastností jantaru ale mohou těžit také všichni, které trápí akné. Kyselina odstraňuje odumřelé kožní buňky a čistí pokožku zevnitř. Díky tomu bude pleť celkově vypadat krásně, mladě a zdravě.
Kyselinu jantarovou lze aplikovat během celého roku. Prvních pár dnů po aplikaci byste měli chránit svou tvář před sluncem a používejte opalovací krém, abyste pokožku dostatečně chránili. Po použití kyseliny bude pokožka velmi tenká a citlivá na vnější faktory. Myslete na to, že úplná regenerace může trvat až jeden měsíc. Používejte jemnou kosmetiku a neodlupujte šupinatou pokožku.
Zdroj: https://www.womenshealthmag.com/uk/beauty/skin/a40374323/succinic-acid/