Vrásky na krku a v dekoltu trápí mnoho žen. Domácí peeling a masáž pokožku dokonale vyhladí

Kůže v dekoltu nebo na krku je velmi jemná. Jsou tak případy, kde se právě v těchto místech začnou tvořit vrásky už velmi mladým ženám, které tím pak hodně trpí. Nejvíce náchylní k vráskám jsou lidé, kteří milují cigarety a často jsou na slunci. Nepoužívají žádné ochranné krémy s UV ochranou, a tak jejich kůže přirozeně stárne. Vy si ale můžete pomoci k pevnější pokožce pomocí jednoduchých triků.

Odkud se vlastně berou vrásky, které se objevují v dekoltu?

Víte, jak máte správně číst nebo držet své tělo? Není to jednoduché a právě od špatného způsobu sezení nebo jiných aktivit se na krku nebo dekoltu mohou objevit první vrásky. Jestli kouříte, můžete mít o to větší riziko, že se vrásky objeví. Proto je nutné hydratovat nejen své orgány, ale především také pokožku, která pak bude vypnutější, a vrásky nebudou tolik viditelné.

Doporučený článek:  Pravidelná péče o paty je dokonale vyhladí a zjemní. Peeling a vitamíny potřebují po celý rok

Doma si můžete udělat hned několik ošetření, za která nemusíte platit, ale rozhodně budou proti vráskám fungovat. Pravidelně se starejte o své tělo, které musí sloužit několik desetiletí. Dejte si pozor hlavně na místa, kde je pleť tenká. Proti vráskám můžete bojovat například pravidelnými peelingovými masážemi. Odumřelá kůže brání obnově buněk a díky peelingu ji odstraníte. Nejvhodnější budou ty s přídavkem mandlí nebo kyseliny glykolové.

Zdroj obrázku: Freepik

Masku si můžete snadno udělat doma

Jestliže máte doma čas na výrobu masky, hned vám jednu doporučíme. Bude se vám hodit nejen v případě, že nebudete chtít na obličej a dekolt dávat nic chemického. Budete potřebovat pouze tři lžíce petrželky, sklenici mléka, lžičku citronové šťávy a lžičku medu. Petrželku pak zalijte sklenicí mléka, přikryjte talířem a nechte 15 minut stát. Do směsi přidejte citron a med, zamíchejte a rozetřete na krk a dekolt.

Doporučený článek:  Domácí hydratační krém o pleť pečuje jemně pomocí přírodních složek

Masku pak nechte působit asi dvacet minut, aby měla správné účinky. Nakonec opláchněte vodou a naneste na pokožku hydratační krém. Pomoci si můžete také masáží, kterou mnoho lidí miluje. Ta na krk a dekolt pomůže k tomu, že vrásky nebudou tolik viditelné, což může zlepšit především vaši psychiku.

Zdroj: https://flo.health/menstrual-cycle/lifestyle/hygiene-and-beauty/neck-wrinkles