Balkon je lákavým útočištěm pro holubí návštěvníky. Vyžene je pořádek a hluk

Holubi patří mezi ptáky, kteří se velmi rádi kamarádí s lidmi. Na náměstích jich můžete vidět i stovky, protože je lidé krmí a oni se slétávají. Právě tito ptáci jsou ale velkým problémem, a to nejen ve velkých městech. Rádi totiž obydlují také balkony nebo terasy a jejich trus můžete vidět na každém kroku.

Jak zajistit svůj balkon, aby se holubi nevraceli?

I když jste milovníci zvířat, určitě nechcete, abyste každou chvíli čistili balkon nebo terasu, když víte, že se během dne nezvaní hosté zase vrátí. Bohužel není jednoduché se holubů zbavit. Holubi ale nemají rádi pořádek. Pokud se budete starat o balkon a budete ho mít čistý a uklizený, holubi se vám vyhnou. Své potomky většinou chtějí vychovávat mezi odpadky nebo harampádím.

Doporučený článek:  Na ovocné mušky můžeme nachystat účinnou past

Rádi nemají také různé rostliny nebo dekorace. Jestli máte na balkoně pořádek, určitě se vyplatí koupit si různé druhy rostlin nebo plodin. Holubům nevoní například měsíček, můžete si koupit také dekorace, které dělají zvuk ve větru. Holubi se vyděsí a na stejné místo se pak nebudou chtít vracet. Hluk je jejich velkým nepřítelem.

Zdroj obrázku: Freepik

Nenechte holuby nastěhovat se na váš balkon

Holubi nemají rádi zvuky a také vibrace nebo rychlé pohyby. To vám může hodně pomoci v tom, jak připravit prostředky k jejich zaplašení. Takové prostředky najdete v obchodech, ale snadno si můžete pomoci například prázdnou plechovkou nebo skleněnou lahví, kterou přivážete na provaz a zavěsíte tam, kde holubi nejčastěji hodují. A pokud budete balkon navštěvovat, holubi se tam objevovat nebudou.

Doporučený článek:  Přesazování je pro každou rostlinu velká výzva. Pusťte se do toho pouze ve správný čas

Jestli je chcete mít za domácí mazlíčky a nechat je na balkoně, není to dobré řešení. Budou si velmi rychle zvykat na vaši přítomnost a také na pravidelné zásoby krmení. Navíc mohou přenášet různé typy nemocí a nemáte nikdy jistotu, že nebudete nakaženi. Raději si domů kupte andulky nebo jiné druhy ptáků.

Zdroj: https://www.ovocontrol.com/how-to-get-rid-of-pigeons