Čištění trouby už nemusí být horor. Pomůže tlačítko, o kterém nemá většina lidí ani ponětí

Každá hospodyně ví, jak únavné může někdy být čištění trouby. Existuje však jeden lehký trik, který vám tuto nepříjemnou a zdlouhavou práci usnadní. To vše jen díky kouzelnému tlačítku, o kterém skoro nikdo neví, a pokud ho i náhodou našel, určitě neví, k čemu slouží.

Zanedbané čištění

Trouba se nejlépe čistí po každém použití. Pak jsme si jistí, že ji nepřivedeme do stavu, ve kterém nám její čištění způsobí husí kůži. Jak to však opravdu je, všichni dobře víme, obvykle se k čištění přinutíme jen tehdy, když už trouba vypadá velmi nevzhledně. Málokdo však ví, že při tomto čištění nám mohou pomoci nenápadné drobnosti.

Doporučený článek:  Balkonové rostliny mohou kočičí přátele ohrozit na životě. Zvolte ty, které mazlíčkům neublíží

Tento trik vám zaručeně usnadní čištění trouby. Sklo v troubě lze velmi snadno vyjmout, používá se k tomu tlačítko, které se nachází na dveřích od trouby. To může účinně usnadnit čištění nečistot, které se hromadí mezi skly. Všechno, co musíte udělat, je šrouby navrchu dveří jemně uvolnit, stačí jen dvě otáčky vlevo. Potom musíte zatlačit na dvě západky, díky kterým budete mít přístup ke sklu, které můžete následně jednoduše vytáhnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Čím čistit troubu

Mnohdy se setkáváme s otázkou, čím vůbec troubu účinně vyčistit. Někdo používá obyčejný prostředek na mytí nádobí, jiný se zase snaží zaschlou špínu vyčistit drátěnkou. Tyto způsoby mohou být funkční, ale jsou velmi únavné a zaberou spoustu času. Můžete si ale pomoci jednoduchým způsobem. Troubu dokážete snadno vyčistit pomocí obyčejné kuchyňské soli.

Doporučený článek:  Každý je zná, ale málokdo ví o jejich superschopnosti. Brambory nejsou obyčejná zelenina

Stačí, když troubu trochu navlhčíte a posypete silnou vrstvou kuchyňské soli. Sůl nechte několik hodin působit. Po uplynutí této doby stačí, když odstraníte sůl a troubu už jen dočistíte vlhkou hubičkou. Díky soli se zbavíte i těch nejhorších spálenin. Pokud ale raději používáte specializované přípravky, i ty dokážou být velmi účinné a snadno a rychle se s nimi pracuje. Za ty si ovšem už budete muset trochu připlatit.

Zdroj: https://www.realsimple.com/home-organizing/cleaning/how-to-clean-an-oven