Během jarní alergie potřebují oči chránit

Zvlášť alergici mohou v těchto dnech velmi trpět. Jedná se totiž o období, kdy začíná všechno kvést a růst a alergikům se spouští nejen rýma, ale objevit se může také kašel nebo podráždění očí. Jak se takovému stavu vyhnout? Musíte o své oči pečovat. V létě je chraňte před sluncem, vynechte alkohol a také dbejte o oční hygienu. Prozradíme, co všechno to obnáší.

Pylová alergie vás donutí zůstat doma

V nejhorším případech vám mohou pomoci antihistaminika, ale také musíte omezit pobyt venku na čerstvém vzduchu, což je právě v jarním období hrozně těžké. Můžete si ale pomoci také jinými způsoby než tím, co vám předepíše lékař. O oči byste měli pečovat ještě předtím, než vůbec jdete spát. Příznakem alergie mohou být oteklá víčka, podrážděné oči, nebo dokonce nadměrné slzení.

Doporučený článek:  Skvrny od kávy nebo čaje už hrnečky kazit nebudou. Snadno je vyčistí osvědčené prostředky

Alergici by tak o své oči měli pečovat o to více. Vhodné je si večer umýt obličej, společně s ním také důkladně vymýt oči, protože jsou z celého dne plné pylů a alergenů. Díky tomu nebudete mít ráno podrážděné oči. Důležité je také pravidelné větrání nejen povlečení, ale také peřiny a polštáře. Nevyčištěné oči mohou způsobit otoky sliznice a bulva bude velmi namáhaná. Na vypláchnutí očí používejte kvalitní kapky, nejlépe na přírodní bázi.

Zdroj obrázku: Freepik

Nosní spreje mohou uvolnit kanálky pro slzy

Nosní spreje mohou pomoci unaveným očím. Víte jak? Stačí, když trochu déle budete slzet. Slzy se totiž dostanou slznými cestami do nosu, a pokud se ucpe, nebudou mít kudy odtékat. Z toho důvodu je nutné mít je průchozí. Toho docílíte nosními kapkami, ale pozor, je také nutné vědět, jak je správně aplikovat. Nutné je stříknout si látku do nosu směrem k vnitřnímu koutku oka, nikoli do nosní přepážky.

Doporučený článek:  Ústní voda pomůže pokožce a zbaví vlasy lupů

Dbejte také na nošení slunečních brýlí, a to nejen v letním období. Oči mohou být velmi namáhané nejen alergeny, ale také slunečními paprsky. Oslnění nebo jiné problémy mohou být komplikací, za kterou můžete draze zaplatit například za volantem automobilu.

Zdroj: https://www.webmd.com/allergies/spring-allergies, https://www.webmd.com/allergies/eye-allergies, https://acaai.org/allergies/allergic-conditions/eye-allergy/, https://www.webmd.com/allergies/nasal-sprays, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24039213/