Bílá křída zamaskuje skvrny na stěně a udrží lesk příborů

Drtivá většina z nás má takovou obyčejnou bílou křídu spojenou zejména se školními lavicemi. Kromě využití při klasickém vyučování, kreslení dětí na chodnících a malování na křídové tabule nabízí tyto křídy ještě další způsoby použití. Všechny tyto způsoby je dobré znát, protože vám mohou v domácnosti hodně pomoci. O jaké využití se jedná, se dočtete níže. S křídou můžete vyčistit stříbrné příbory, zamaskovat špinavé skvrny na stěnách i vyhrát proti mravencům. Stačí jen vědět, jak na to.

Doporučený článek:  V lednici má vše své místo. Špatné skladování může skončit dokonce otravou
Zdroj obrázku: Freepik

Maskování špinavých stěn

Čím dál více se lidé vracejí k bílým stěnám interiéru. Tato barva totiž opticky zvětšuje a prosvětluje místnosti. K bílým stěnám se ale váže jedna velká nepříjemnost. Je na nich velmi rychle vidět jakékoli znečištění. Pokud ale doma máte bílou křídu, použijte ji a špinavé skvrny jí zamaskujte. Je jasné, že s bílou křídou nenatřete celé stěny, ale při drobnějších nečistotách může být velmi nápomocná.

Pomoc proti mravencům

Křídy jsou velmi dobré také v boji s mravenci. Pravdou je, že mravenci jsou velmi užitečný hmyz. Velké množství mravenců na zahradě ale může způsobit mnoho nepříjemností v podobě poštípaných končetin. Pokud se chcete zbavit mravenců, zkuste je nezabíjet, ale pouze je vyhnat z vašich pozemků. Stačí, když místa jejich výskytu poprášíte rozdrobenou křídou.

Doporučený článek:  Utrácet za prací prášek je zbytečné. Domácí je vyrobený během chvíle a neškodí zdraví
Zdroj obrázku: Freepik

Zachování lesku stříbrných příborů

O stříbrné přípory je nutné starat se pečlivě a s láskou. Mnoho lidí dbá také na jejich pravidelné lakování, aby se příbory nedostaly do zašlého stavu. Věděli jste ale, že tomu lze zabránit i jinak? Stříbrné příbory je nutné uchovávat v nějakém zavřeném šuplíku, vyzkoušejte k nim na kousky nalámat křídu a sledujte, jak jejich lesk vydrží mnohem déle. To neplatí jen pro stříbrné příbory, ale pro veškeré věci, které mají tendenci při vlhkosti zacházet a tvořit rez. A těch je opravdu mnoho.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/21-smart-uses-for-chalk/