Bílé tenisky zazáří čistotou díky jedlé sodě, zubní pastě nebo mýdlu

Na jaře měníme oděv i boty. Zimní obuv vyměníme za tenisky. Často si ani neuvědomíme, že jsme je minulou sezonu zapomněli vyčistit, a jsou špinavé nebo zašlé. Co teď? Je nějaká šance na vyčištění a navrácení jim zašlého lesku, nebo je lepší si pořídit raději nové? Rozhodně stojí za to vybrat si první možnost, jelikož známe způsoby, jak vyčistit boty od nečistot.

Bílé tenisky jsou velice žádaným módním doplňkem pro každou ženu. Nestojí moc peněz a hodí se téměř ke všemu. Ladí k džínům, stejně jako k romantickým šatům či elegantnímu obleku. Jenomže mají jednu nevýhodu. Velmi rychle se špiní, a to vlivem:

  • prachu,
  • deště,
  • bláta,
  • dalších faktorů.
Doporučený článek:  Noční můra rodičů? Drahá dýně na Halloween, chyby při vyřezávání a znehodnocený obsah

Nezoufejte, vše se dá napravit a navrátit tak zašlou barvu a lesk bílým teniskám.

Jak vyčistit tenisky

Špinavé boty jednoduše vyčistíte pomocí mýdla a teplé vody. Obuv by neměla být úplně promočená, nečistoty odstraníte za pomoci hadříku namočeného v mýdlovém či saponátovém prostředku.

Zdroj obrázku: Freepik

Bezpečným způsobem pro vyčištění bot je použití jedlé sody nebo citrónové šťávy. Postupujte stejně jako v předchozím případě. Do teplé vody přidejte 3 lžičky jedlé sody nebo citrónové šťávy. Nečistoty setřete hadříkem nebo houbičkou namočenou v roztoku. Tato kombinace je obzvlášť účinná v boji se žlutými skvrnami a šmouhami na bílých botách.

Doporučený článek:  Velikonoce už klepou na dveře: Poradíme, jak váš dům dokonale uklidit pomocí alobalu

Zubní pasta

Stačí použít trochu přípravku na starý zubní kartáček a potřít jím znečištěná místa. Skvrny s nečistotami by měly okamžitě zmizet. Po vyčištění je potřeba boty otřít vlhkým hadříkem.

Praní v pračce

Praní v pračce patří k nejméně bezpečným způsobům. Mohou za to především vysoké teploty vody, namočení a rychlé pohyby bubnu. Pokud vám záleží na stavu bot, rozhodně je neperte, ale vyzkoušejte raději jeden z výše zmíněných tipů. Oproti teniskám v pračce můžete vyprat tkaničky nebo vložky do bot.

Zdroj: https://www.nytimes.com/wirecutter/guides/how-to-clean-white-sneakers/