Hubnutí překazí i zdánlivé maličkosti. Zbavte se jich a kila půjdou rázem dolů

Hubnutí je velké téma pro obrovské množství žen a mužů po celém světě. Pro většinu z nás se přitom nejedná o nic jednoduchého. Jistě jste sami vyzkoušeli hodně diet a zázračných způsobů, jak se zbavit přebytečných kil. A nic nefungovalo. Než se pustíte do další diety, měli byste se raději podívat na nejčastější důvody, které vám brání zhubnout. Možná některou z těchto chyb také děláte.

Jste nemocní nebo špatně jíte

Nemoc není žádnou výmluvou. Problémy s kortizolem, inzulínem, glukózou, štítnou žlázou nebo ženskými hormony jsou vážné a mohou vést k problémům s hubnutím. Pokud máte v rodině výskyt těchto potíží nebo se necítíte dobře, zajděte k lékaři a nechte se vyšetřit. Jestliže jste naprosto zdraví a stále nemůžete zhubnout, důvod se bude skrývat někde jinde.

Doporučený článek:  Zápach z bot vyženou bylinky nebo oblíbený nápoj. Trapným situacím bude konec

Nejčastějším důvodem jsou špatné stravovací návyky. U každého mohou vypadat jinak. Někdo jí příliš mnoho jídla. Jiní lidé konzumují málo, ale špatně. Tělo se v této chvíli aktivuje a začne nabírat tuky na později, takže ve skutečnosti přiberete, i když jíte málo. Mnohem lepší je jíst více, ale zdravěji a méně zpracovaných potravin. Díky tomu zhubnete. Hodně lidí také jí nepravidelně, což je velký problém pro metabolismus a trávení.

Zdroj obrázku: Freepik

Máte nezdravý pohled na jídlo

Důležitá je také hydratace, dostatek spánku a pravidelný pohyb v podobě chůze. Nejde o nic složitého, ale hodně lidí na to zapomíná. Bez těchto věcí ale nezhubnete. Nezdravý vztah k jídlu je velmi náročné napravit. Trvá to mnoho let a je to běh na dlouhou trať. Zamyslete se nad tím, co děláte v případě smutku nebo stresu. Většina lidí sáhne po sladkém, slaném nebo tučném jídle. To je velký problém!

Doporučený článek:  Mokré boty je třeba usušit správně. Jinak hrozí deformace a změna barvy

Máte dost motivace?

Motivace se někdy trochu přeceňuje, ale je velmi důležitá. Jestli nemáte pořádnou motivaci pro hubnutí, pravděpodobně pro vás bude mnohem pohodlnější zůstat v situaci, ve které se právě nacházíte. Z dlouhodobého hlediska to pro vás ale nebude dobré. Najděte něco nebo někoho, kdo vás bude neustále motivovat a udržovat na cestě za krásným a zdravým tělem.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/20-reasons-you-are-not-losing-weight