Hubnutí překazí i zdánlivé maličkosti. Zbavte se jich a kila půjdou rázem dolů

Hubnutí je velké téma pro obrovské množství žen a mužů po celém světě. Pro většinu z nás se přitom nejedná o nic jednoduchého. Jistě jste sami vyzkoušeli hodně diet a zázračných způsobů, jak se zbavit přebytečných kil. A nic nefungovalo. Než se pustíte do další diety, měli byste se raději podívat na nejčastější důvody, které vám brání zhubnout. Možná některou z těchto chyb také děláte.

Jste nemocní nebo špatně jíte

Nemoc není žádnou výmluvou. Problémy s kortizolem, inzulínem, glukózou, štítnou žlázou nebo ženskými hormony jsou vážné a mohou vést k problémům s hubnutím. Pokud máte v rodině výskyt těchto potíží nebo se necítíte dobře, zajděte k lékaři a nechte se vyšetřit. Jestliže jste naprosto zdraví a stále nemůžete zhubnout, důvod se bude skrývat někde jinde.

Doporučený článek:  Osobní rozvoj znamená víc než pozitivní myšlení. Ke skutečné změně je potřeba i dávka kritiky

Nejčastějším důvodem jsou špatné stravovací návyky. U každého mohou vypadat jinak. Někdo jí příliš mnoho jídla. Jiní lidé konzumují málo, ale špatně. Tělo se v této chvíli aktivuje a začne nabírat tuky na později, takže ve skutečnosti přiberete, i když jíte málo. Mnohem lepší je jíst více, ale zdravěji a méně zpracovaných potravin. Díky tomu zhubnete. Hodně lidí také jí nepravidelně, což je velký problém pro metabolismus a trávení.

Zdroj obrázku: Freepik

Máte nezdravý pohled na jídlo

Důležitá je také hydratace, dostatek spánku a pravidelný pohyb v podobě chůze. Nejde o nic složitého, ale hodně lidí na to zapomíná. Bez těchto věcí ale nezhubnete. Nezdravý vztah k jídlu je velmi náročné napravit. Trvá to mnoho let a je to běh na dlouhou trať. Zamyslete se nad tím, co děláte v případě smutku nebo stresu. Většina lidí sáhne po sladkém, slaném nebo tučném jídle. To je velký problém!

Doporučený článek:  K pevnému tělu dopomůže jednoduché cvičení i správné držení. Vypadat lépe může každý

Máte dost motivace?

Motivace se někdy trochu přeceňuje, ale je velmi důležitá. Jestli nemáte pořádnou motivaci pro hubnutí, pravděpodobně pro vás bude mnohem pohodlnější zůstat v situaci, ve které se právě nacházíte. Z dlouhodobého hlediska to pro vás ale nebude dobré. Najděte něco nebo někoho, kdo vás bude neustále motivovat a udržovat na cestě za krásným a zdravým tělem.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/20-reasons-you-are-not-losing-weight