Mnozí patlají na listy rostlin majonézu. Úžasný lesk však není jediné, co přijde

Péče o květiny je radost. Bohužel se nejedná vždy o jednoduchý úkol. Lesklé listy rostlin jsou největším důkazem, že je rostlina zdravá a její majitel se o ni velmi dobře stará. V péči o listy vám podle některých lidí může snadno pomoci surovina, kterou máte v lednici. Řeč je o majonéze. Většinu z nás by to ani nenapadlo, ale někteří lidé ji skutečně používají při péči o květiny. Jde jen o mýtus, anebo to doopravdy funguje?

Úžasný trik, nebo mýtus?

Hodně lidí pochybuje o tom, že tato metoda rostlinám neublíží. Na druhou stranu mnoho pěstitelů ji používá a přísahá, že listy jejich rostlin jsou zdravé a nádherně lesklé. Navíc by měly být dostatečně vyživené a odolné vůči prachu. Pravdou je, že tato metoda má svá pozitiva, ale může být také velmi bezpečná. Dokonce může vaše rostliny zahubit.

Doporučený článek:  Vodní kámen i skvrny budou provždy minulostí. Víc než drahé prostředky pomůže jediné ovoce

Při nanášení majonézy na rostliny dochází k ucpávání průduchů rostlin. Kvůli tomu bude jejich dýchání těžší, což rozhodně nepomůže jejich růstu a prospívání. Jestli máte doma teplo, majonéza se začne velmi rychle kazit a nepříjemný zápach se rozšíří po celé domácnosti. Zdraví rostlin to navíc vůbec nepomůže. Právě naopak.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaká péče rostliny doopravdy rozzáří?

Zahradníci vám možná budou radit nejrůznější prostředky, které můžete na rostlinu nastříkat, a obnovit tak její lesk. Všechny tyto prostředky ale obsahují chemii, která není nejlepší pro životní prostředí ani vaše zdraví. Nejlepší je sáhnout po vlhčených ubrouscích, které obsahují jen látky přírodního původu (olivový olej, včelí vosk, ambru nebo med).

Doporučený článek:  Doma pěstovanou řeřichu lze sklízet už týden po výsevu

Efektivně ale můžete také využít přírodní hnojiva, která běžně aplikujete. Vyleštit s nimi listy rostliny nebude nic složitého a zároveň jim poskytnete bohatou výživu. Další možností je použití vody s malým množstvím přírodního olivového oleje nebo banánové slupky, které můžete použít také jako hnojivo do půdy.

Zdroj: https://www.creeklinehouse.com/mayonnaise-house-plant-trick/