Bílé tenisky znovu zářivě čisté: užijte si dokonalý outfit bez jediného kazu

Na jaře měníme zimní kozačky za lehčí a vzdušnější tenisky. Když je ale po pár měsících vyndáme z botníku, můžeme být zklamaní, že už rozhodně nevypadají jako nové a předchozí sezóna jim dala dost zabrat. Nemusíte nutně kupovat jiné, existují domácí prostředky, které zašpiněným teniskám vrátí bělost a zářivost.

Bílé tenisky lze nosit ke všemu

Bílé tenisky jsou jedním z těch doplňků, které by měla mít v botníku každá žena. Jejich cena je přijatelná a díky jednoduchému designu se hodí téměř ke každému stylingu. Bílé tenisky pasují jak k džínovým šortkám, tak k romantickým šatům nebo elegantnímu kostýmku. Mají ale také jednu velkou nevýhodu – rychle ztratí svou původní barvu.

Doporučený článek:  Zbavit se doma pavouků pomohou specifické vůně

Prach, déšť, bláto a řada dalších faktorů, se kterými přichází obuv při každodenním nošení do styku, způsobuje, že se sněhově bílé tenisky mění ve špinavou a zašedlou obuv, někdy dokonce se skvrnami. Naštěstí lze nečistoty na teniskách snadno vyřešit. Podívejte se na několik osvědčených způsobů, jak vrátit botám zářivou bělost.

Zdroj obrázku: Freepik

Obuv nenamáčejte

Nejzákladnější metodou je použití teplé vody a mýdla. Obuv byste neměli úplně promočit, nečistoty odstraňte jen hadříkem namočeným ve vodě s trochou mýdla nebo saponátu. Dalším bezpečným způsobem, jak vrátit bílým teniskám barvu, je použití jedlé sody nebo citronové šťávy. Postup je podobný, v teplé vodě rozmíchejte tři lžičky sody nebo pár lžic citronové šťávy a nečistoty se pokuste vydrhnout hadříkem nebo houbičkou namočenou v roztoku.

Doporučený článek:  Díky správnému usušení se promočené boty nezničí a zůstanou jako nové

Osvědčeným domácím způsobem vyčištění bílých tenisek je zubní pasta. Naneste trochu na starý zubní kartáček a vydrhněte znečištěná místa. Poté boty otřete vlhkým hadříkem. Někteří lidé znečištěné boty hází rovnou do pračky. To však jen stěží může být bezpečné. V důsledku vysoké teploty, ponoření do vody a rychlých pohybů v bubnu může dojít i k trvalému poškození bot. V pračce perte jen tkaničky.

Zdroj: https://speedqueen.com/how-to-make-your-shoes-white-again/