Čištění trouby usnadní tlačítko pro vyndání skel

Čištění trouby může být náročná činnost, zvlášť pokud to neděláte pravidelně, ale pouze jednou za čas. Čištění trouby nemá rád nikdo, ale pečení v ní je jedna radost, a proto se tolik využívá. Víte ale, jak ji vyčistit, aby byla opravdu čistá? Pomoci může jednoduchý trik, díky kterému se vám podaří vyčistit i vnitřní sklo trouby.

Nejlepším řešením je čistit troubu po každém použití

Jestli chcete mít jistotu, že v troubě nezůstaly žádné bakterie nebo nečistoty, nejlepší bude čistit ji po každém použití. Je ale jasné, že ženy, které jsou v domácnosti nebo chodí do práce, nebudou chtít trávit mnoho času čištěním. Pokud to ale necháte být a budete ji čistit jednou měsíčně nebo i déle, bude čištění trvat o mnoho delší dobu, protože nečistoty už budou zažrané a půjdou těžko odstranit.

Doporučený článek:  Zatuchlině ve skříni předejde správná péče o nábytek

Většinou troubu čistíme, až když do ní není přes nečistoty vidět. Proto je nutné především vyčistit sklo, a to nejen zevnitř z trouby nebo zvenčí, ale je potřeba dostat se také do dvířek, protože i tam se může snadno nečistota dostat tím, jak je v troubě teplo. Víte, že trouba má tlačítko, které vám usnadní spoustu práce? Jestli ne, nyní už budete chytřejší.

Zdroj obrázku: Freepik

K čemu takové tlačítko poslouží?

Sklo v troubě můžete velmi snadno vyndat. Slouží k tomu právě tlačítka na dvířkách trouby. Pomůže vám to účinně vyčistit nečistoty a možná se budete divit, kolik se toho dovnitř dveří dostane. Všechno, co pro to musíte udělat, je najít šrouby na horní straně dvířek a pouze je malinko povolit dvěma otáčkami doleva.

Doporučený článek:  Proti komárům se můžeme bránit domácím repelentem. Efektivně působí levandule

To ale není všechno. Zacvakněte na dvě západky, díky kterým se dostanete přímo ke sklu, a vlastně máte hotovo. Můžete ho vysunout a vydrhnout, následně sklo vraťte opačným způsobem do dvířek trouby. Čištění tak bude dokonalé, a jestli jednou za čas sklo pořádně vyčistíte, do trouby uvidíte mnohem lépe.

Zdroj: https://www.express.co.uk/life-style/life/1305803/how-to-clean-your-oven-self-cleaning-button