Kávové mýdlo rozzáří pokožku a zlepší den. Snadno ho vyrobíte také jako netradiční dárek

Mnoho z nás začíná šálkem kávy každé ráno. Napadlo vás někdy, že kávovou sedlinu nemusíte ihned vyhazovat? Můžete ji použít ještě jednou a spotřebovat i tuto část svého oblíbeného nápoje. Využít ji můžete jako přírodní hnojivo pro pokojové i zahradní rostliny, ale vyrobit si z ní můžete také kávové mýdlo, které má neuvěřitelné účinky na stav pokožky. Jestli chcete dát někomu DIY dárek a víte, že miluje vůni kávy, kávové mýdlo bude zaručeně úžasnou volbou.

Kosmetické vlastnosti kávy

Klíčovou složkou kávy, kvůli které ji všichni milujeme, je kofein. Ráno vás zaručeně probudí a vlije do žil energii na celý den. Měli byste ale vědět, že má pozitivní vliv také na pleť. Často můžeme kofein najít ve složení pleťových vod a zpevňujících krémů. Káva v kosmetice vyhladí nádherně pokožku a obnoví její elasticitu. Používat by ji neměli jen lidé, kteří bojují s prasklými kapilárami a tzv. pavoučími žílami.

Zdroj obrázku: Freepik

Trend zero waste se dostal nejen do oblasti třídění odpadu, ale také zpracování veškerých zbytků v domácnosti a kosmetice. Milovníci kávy jistě nechtějí sedlinu jen tak vyhazovat a nyní již nemusí. Využít ji můžeme na výrobu kávového mýdla, peelingu nebo jako hnojivo pro květiny. Příprava kávového mýdla je neuvěřitelně jednoduchá, zvládne to každý a nezabere to ani příliš mnoho času. Navíc získáte produkt, který bude přírodní, plný pozitivní síly a velmi levný!

Doporučený článek:  Mrkev potřebuje slunné místo v záhoně a dostatek zálivky

Jak vyrobit kávové mýdlo?

Je to jednoduché. V první řadě budete potřebovat kávovou sedlinu z kvalitní kávy a kostku obyčejného mýdla. Po přípravě a vypití kávy počkejte, až vychladne na pokojovou teplotu. Při výběru mýdla vsaďte na to nejobyčejnější (neutrálně bílé nebo šedé bez parfemace). Kostku mýdla nastrouhejte na struhadle. Rozpusťte ho ve vodní lázni na nízkou teplotu, přidejte sedlinu a důkladně promíchejte. Nalijte směs do forem (např. na muffiny) a nechte vychladnout. A máte hotovo!

Zdroj: https://www.soapqueen.com/bath-and-body-tutorials/how-to-make-coffee-soap/