Bojujete s velmi suchou pokožkou? Důvodem může být i vážné onemocnění

Estetický defekt, který může být i značně nepříjemný až bolestivý. Mezi běžné projevy patří svědění, zarudnutí, pnutí či šupinky. Někdy to vyústí až do prasknutí kůže, které je velice bolestivé. Příčinou suché pokožky nemusí být jen mráz a vítr. Na vinně mohou být genetické predispozice, nevhodná kosmetická péče, nebo dokonce závažné onemocnění.

Dopřejte pokožce vlahý vzduch

Na vaši pleť mají vliv i banality jako například suché ovzduší. S tím může pomoci například elektrický zvlhčovač vzduchu. Jeho užití je velice pohodlné, ovšem pokud ho nevlastníte, nebo do něj investovat nechcete, obstojným náhradníkem bude i vlhký ručník.

Důležitá je i vhodná teplota v místnosti. Vyhněte se přetápění ložnice. Na noc vypněte topení a dostatečně větrejte. Nejen že se uleví vaší kůži, bude se vám i lépe spát.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na horkou vodu

Sprchujte se krátce a ve vlažné vodě. To platí i pro mytí rukou. Horká voda dráždí pokožku a vysušuje ji. Volte kosmetiku bez parfemace; dejte šanci přírodním přípravkům, které jsou značně šetrnější než ty chemické.

Na sušení těla používejte měkké ručníky. Kůži jím nedřete. Pouze přikládejte a nechte vodu vsáknout. Po každém kontaktu s vodou nezapomeňte pokožku hydratovat tělovým mlékem nebo krémem na ruce. Měly by být na bázi oleje, neboť ty, co jsou na bázi vody, budou kůži ještě více vysušovat.

Nic nepomáhá? Spěchejte k lékaři!

Vysušená kůže může mít i závažnější příčiny. Sledujte, zda se stav vaší pokožky nezhoršuje po konzumaci konkrétního pokrmu. Mohlo by se případně jednat o potravinovou alergii.

Další možností je atopický ekzém. Ten se projevuje ostrým ohraničením suchého šupinatého fleku. Potíže v podobě suchých a šupinatých skvrn v některých případech naznačují i onemocnění štítné žlázy, cukrovku nebo lupénku. Lupénka je typická červenými, šupinatými hrudkami.

Zdroj: https://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=43075