Drastické diety málokdy fungují. Skutečné zhubnutí přinese úplně něco jiného

Dietologové na celém světě jsou za jedno – pokud chcete zhubnout, musíte kompletně překopat svůj jídelníček. K tomu je zapotřebí ještě dostatek pohybu a denně si dát alespoň dva litry vody a vaše proměna může být za několik měsíců hotová. Kolem diet ale panuje mnoho mýtů, které se právě dietologové snaží vyvrátit.

Jaké největší mýty ohledně stravování kolují?

Jídlo by nás mělo bavit a také by se mělo skládat pouze ze zdravých surovin. Bohužel miliony lidí na celém světě trpí nejen nadváhou, ale také obezitou, což je nemoc, které se pak velmi těžko zbavují. Chce to měsíce a měsíce nejen pevné vůle, ale také kompletní obměny jídelníčku. Lidé, kteří jsou závislí na sladkostech, si je nadobro musí odepřít a místo toho do své stravy dostat hlavně zdravé cukry a minerály.

Doporučený článek:  Hormony řídí vše. Jejich rozkolísání může být důvodem, proč stále nemůžete zhubnout

Většinou jsou diety pouze marketingovým tahem a se zdravým stravováním nemají nic společného. Proto nutričtí poradci a lékaři od těchto nebezpečných diet naopak všechny lidi s problémy odrazují. Slibují totiž zhubnutí velkého množství kilogramů během krátké doby, bohužel je to ale vykoupené tím, že člověk do sebe dostává pouze minimum jídla, a když dieta skončí, shozené kilogramy jsou zpět i s nějakými navíc.

Zdroj obrázku: Freepik

Mnoho známých osobností doporučuje zvláštní diety

Na sociálních sítích se objevují zkušenosti známých osobností, které doporučují diety nevhodné pro zdravý životní styl. Sice zhubnete, ale budete hladovět, a to v tom lepším případě. Díky zdravému životnímu stylu budete sice hubnout pomaleji, ale zato s pocitem a vědomím, že to bude napořád. Zdravé pokrmy totiž nejsou jen na několik týdnů nebo měsíců, ale stravovat se tak pak musíte do konce života, abyste si svou váhu udrželi.

Doporučený článek:  Zdánlivě dokonalé vztahy mají jen krůček k rozvodu. Mnoho žen opakuje stále stejné chyby

Už není pravda, že si musíte dát pět jídel denně. Rozhodně byste se měli stravovat tak, jak vám řekne vaše tělo. Někdo si dá ráno kávu a potom mu stačí oběd, ale dá si odpoledne ještě vydatnou večeři. Stravování by nemělo mít jednotný vzorec, protože každému bude vyhovovat něco jiného.

Zdroj: https://www.nhs.uk/live-well/healthy-weight/managing-your-weight/12-tips-to-help-you-lose-weight/