Zázrak pro hubnutí a dlouhý život: cistus má pro zdraví rozhodně co nabídnout

Cistus najdeme téměř v každém obchodě, stejně jako oblíbený heřmánek. Mnoho lidí ho ale nezná a je to velká škoda, protože díky němu můžeme do těla dostat spoustu prospěšných látek. Nemusíte přitom utrácet velké peníze, abyste rostlinu získali. Jak působí na naše tělo a jak si připravit lahodný čaj?

Jsou to malé keříky, které mají velké účinky na zdraví

Očista je právě to, co tento keřík, který poznáte podle typických květů a listů, přináší pro naše tělo. Cistus je rostlina, která obsahuje spoustu látek vhodných pro naše zdraví. Poznáte ho podle malých květů, které mohou být různé barvy. Používají se hlavně květy a také listy této rostliny. Květy vypadají jako hedvábí a mají červenou skvrnu, která je pro ně charakteristická.

Doporučený článek:  Většina lidí jezdí k moři na jih. To pravé bohatství ale najdete jedině u Baltu

Rostlině se také někdy říká skalní růže a pochází z jižní Evropy. Využít lze nejen ve formě nálevu, ale také jako prášek nebo kapsle. Rostlina poslední roky získává na oblíbenosti, protože pomáhá proti spoustě problémů. Navíc léky, které jsou přímo z přírody, jsou neocenitelné.

Zdroj obrázku: Freepik

Co tedy všechno rostlina dokáže?

Rostlina má spoustu skvělých účinků. Snižuje záněty, zabraňuje stárnutí buněk, inhibuje uvolňování histaminu a také neutralizuje toxické účinky volných radikálů, které mají vliv na orgány. Cistus obsahuje vitamin E, který je známý jako vitamin mládí. Pokud tuto rostlinu zařadíte do jídelníčku, můžete mít jistotu, že si dáváte jen to nejlepší.

Doporučený článek:  Detox pomocí šťáv tělo pročistí a dodá spoustu nové energie. Má však přísná pravidla

V dnešní době je velmi těžké narazit na potraviny, které nejsou vyrobené uměle. Mnoho lidí si kupuje polotovary nebo sladkosti. Navíc náš životní styl ovlivňuje také hladina stresu, která v některých případech může být vysoká. Je umění odpočívat zdravým způsobem. Většinou je to právě jídlo, čím stres zaháníme. Čaj z cistu pak pomůže lidem při redukci hmotnosti nebo při vysokém cholesterolu.

Zdroj: https://nails.silcare.com/blog/en/cistus-magical-erb