Dokonalý relax a sametově hebká pokožka: poznejte zázrak epsomské soli

Epsomská sůl patří mezi produkty, které se hojně využívají nejen v kuchyni, ale také v zahradě. Pomůže proti mnoha zdravotním neduhům, jako je zácpa. Tato hořká sůl je vhodná také do kosmetických přípravků, které si můžeme připravit doma. Co všechno epsomská sůl obsahuje a proč jsou její účinky tak silné?

Epsomská sůl je skvělá na pleť

Epsomská sůl si dokáže poradit s nedokonalostmi na obličeji, ale také odstraní suchou epidermis a hodit se bude také na vlasy, suché prameny se budou znovu lesknout. Jak tedy tuto sůl využít a jaké má vůbec vlastnosti? Objevena byla již v 17. století a od té doby se využívá jako produkt, který chrání nejen pokožku. Můžete ji vidět také pod názvy anglická sůl nebo epsomit. Je to kvůli tomu, jaké látky obsahuje – hořčík a soli kyseliny sírové.

Hodí se do koupele, protože pomůže od stresu a podpoří snadné usínání. Fyzicky náročná práce je pro tělo velký zápřah, koupel s epsomskou solí podpoří regeneraci svalů a uleví také emočně. Jak si připravit hořkou lázeň? Dva hrnky soli nasypte do vany s teplou vodou, ponořte se do lázně na 15 minut a je hotovo. Takovou koupel si můžete dopřát až třikrát týdně.

Zdroj obrázku: Freepik

Epsomská sůl pomůže nohám

Jestli vás trápí tvrdé paty nebo celkově bolavé nohy, i tady může anglická sůl pomoci. Nohy jsou velmi často vystavované takovým vlivům, které mohou způsobit nejen jejich rychlejší stárnutí, ale také se objevuje suchá pokožka a popraskané paty. Nohám tak může ulevit koupel, stejně jako celému tělu. Nejen že zbaví pokožku odumřelých buněk, sůl má také protiplísňový účinek, takže podpoří hygienu nohou.

Je skvělá také na černé tečky nebo akné. Antibakteriální vlastnosti z ní dělají skvělý přípravek nejen pro mladou pleť. Bojuje s mastnou pokožkou, zklidňuje póry a zatočí s černými tečkami. Vyrobte si masku z hořké soli a medu a během několika týdnů budete mít po problému.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/7-things-you-probably-didnt-know-about-epsom-salt/