Dokonalý relax a sametově hebká pokožka: poznejte zázrak epsomské soli

Epsomská sůl patří mezi produkty, které se hojně využívají nejen v kuchyni, ale také v zahradě. Pomůže proti mnoha zdravotním neduhům, jako je zácpa. Tato hořká sůl je vhodná také do kosmetických přípravků, které si můžeme připravit doma. Co všechno epsomská sůl obsahuje a proč jsou její účinky tak silné?

Epsomská sůl je skvělá na pleť

Epsomská sůl si dokáže poradit s nedokonalostmi na obličeji, ale také odstraní suchou epidermis a hodit se bude také na vlasy, suché prameny se budou znovu lesknout. Jak tedy tuto sůl využít a jaké má vůbec vlastnosti? Objevena byla již v 17. století a od té doby se využívá jako produkt, který chrání nejen pokožku. Můžete ji vidět také pod názvy anglická sůl nebo epsomit. Je to kvůli tomu, jaké látky obsahuje – hořčík a soli kyseliny sírové.

Doporučený článek:  Nový trend v manikúře uchvátí každého. Sušené květy připomenou rozkvetlé jaro a rozveselí chmurné dny

Hodí se do koupele, protože pomůže od stresu a podpoří snadné usínání. Fyzicky náročná práce je pro tělo velký zápřah, koupel s epsomskou solí podpoří regeneraci svalů a uleví také emočně. Jak si připravit hořkou lázeň? Dva hrnky soli nasypte do vany s teplou vodou, ponořte se do lázně na 15 minut a je hotovo. Takovou koupel si můžete dopřát až třikrát týdně.

Zdroj obrázku: Freepik

Epsomská sůl pomůže nohám

Jestli vás trápí tvrdé paty nebo celkově bolavé nohy, i tady může anglická sůl pomoci. Nohy jsou velmi často vystavované takovým vlivům, které mohou způsobit nejen jejich rychlejší stárnutí, ale také se objevuje suchá pokožka a popraskané paty. Nohám tak může ulevit koupel, stejně jako celému tělu. Nejen že zbaví pokožku odumřelých buněk, sůl má také protiplísňový účinek, takže podpoří hygienu nohou.

Doporučený článek:  Pocit těžkých nohou může mít souvislost s nepříjemným onemocněním. Příznaky není radno podcenit

Je skvělá také na černé tečky nebo akné. Antibakteriální vlastnosti z ní dělají skvělý přípravek nejen pro mladou pleť. Bojuje s mastnou pokožkou, zklidňuje póry a zatočí s černými tečkami. Vyrobte si masku z hořké soli a medu a během několika týdnů budete mít po problému.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/7-things-you-probably-didnt-know-about-epsom-salt/