Bradavice jde vyléčit i bezbolestně. Několik účinných prostředků nabízí sama příroda

Virové bradavice jsou problém, který postihne až deset procent obyvatel. Jsou to malé, ale tvrdé výrůstky na kůži, objevit se mohou také na sliznici. Většinou jsou hnědé nebo bílé, objevují se na nich černé tečky. Jsou způsobené infekcí lidským papilomavirem a jedná se o nejčastější infekci u lidí. Můžete je ošetřit speciálními přípravky, ale zkusit můžete také prostředky, které používaly už naše babičky.

Bradavice se mohou kdykoliv vrátit, i když je odstraníte

Bradavice můžete chytit hned několika způsoby. Někdy stačí přímý kontakt s kůží, například při použití stejného předmětu jako infikovaná osoba. Riziko se zvyšuje při oslabené imunitě a otevřených rankách na kůži. Mezi další faktory, které mohou přispět k infekci, patří těžká onemocnění nebo drogová závislost. Bradavice se navíc mohou objevit kdekoliv na těle.

Doporučený článek:  Zdravá detoxikace pročistí střeva a vrátí tělu ztracenou energii. Tři jednoduché varianty zvládne dodržet každý

Jako první způsob můžete vyzkoušet česnek. Ten je skvělý nejen při vaření v kuchyni, ale pomůže také při různých onemocněních. Bradavice patří mezi takové, proti kterým bude skvěle působit, protože má antivirové vlastnosti. Oloupejte několik stroužků česneku, prolisujte je a bradavice si natírejte česnekovou šťávou několikrát denně. Po pár dnech by měly zmizet.

Zdroj obrázku: Freepik

Bradavice odstraníte také pomocí octa a citronu

Domácí prostředky na odstranění bradavic najdete doma i v následujícím případě. Jedná se o ocet a citron. Ocet je dezinfekční prostředek, který se hodí nejen na vaření, ale pomůže také při úklidu domácnosti. I v tomto případě bude velkým pomocníkem. Ocet zabije bakterie a viry a bradavice po pár dnech zmizí. Citronovou kůru můžete namočit do octa a obklad použít vždy po koupání na postižená místa. Léčbu opakujte, dokud bradavice nezmizí.

Doporučený článek:  Elixír krásy a zdraví: medvědí česnek nesmí v kuchyni chybět, hodí se nejen do oblíbeného pesta

Zkusit můžete také rostlinu zvanou vlaštovičník. Ten používaly už naše babičky. Je to trvalá rostlina, která může dorůst až do jednoho metru. Poznáte ho podle žlutých květů a po rozlomení stonku z něj vyteče mléčná šťáva. Tu použijte k namazání bradavic, klidně několikrát denně. Tato šťáva má virucidní vlastnosti, které jsou účinným lékem na bradavice.

Zdroj: https://health.clevelandclinic.org/weird-wart-home-remedies-and-what-works/