Bradavice je nutné řešit ihned. Šetrnou a účinnou pomoc najdeme v přírodě

Jedna návštěva bazénu a na ploskách nohou se objevily nevzhledné bradavice? Objeví se vždy, když je to nejméně vhodné, vypadají odporně, navíc mohou být bolestivé. Za jejich vznikem stojí lidský papilomavirus (HPV), který napadá oslabený organismus. Vlivem toho může dojít k jejich rozvoji na nohou nebo také na rukou a prstech. Jak se jich efektivně zbavit pomocí domácích prostředků?

Nezhoubné útvary způsobené HPV

Co jsou vlastně bradavice? Jedná se o nezhoubné útvary, které způsobuje zmíněný lidský papilomavirus. Ten se vyskytuje v populaci běžně, ale při oslabené imunitě může dojít k rozvinutí bradavic. Mohou mít velikost menší než milimetr, ale při jejich rozvoji mohou mít až dva centimetry a vyrůstat v koloniích. Horní část má drsný povrch a mohou prorůstat drobnými cévkami. Vhodné je okamžité odstranění, než se rozšíří do okolní kůže.

Zdroj obrázku: Freepik

Okamžitý zásah je nutný

S léčbou bradavic není radno otálet, při jejich objevení je nutné okamžitě jednat, protože se mohou rychle rozšířit do okolní pokožky. Běžně se prodávají různé přípravky v lékárně, je možné navštívit i kožního lékaře, který pro jejich odstranění používá metodu zmrazení tekutým dusíkem. Bradavice se odstraňují také laserem nebo kyretáží neboli vyříznutím.

Doporučený článek:  Vajec se není třeba bát. Při správné přípravě tělu jenom prospějí

Odstranění pomocí domácích prostředků

V počátečních fázích lze s úspěchem odstranit bradavice pomocí domácích prostředků, které hojně využívaly naše babičky v minulosti. Důležitá je důslednost v ošetřování, někdy je nutné použít přípravky několikrát denně, aby se dosáhlo požadovaných výsledků. A co na bradavice použít?

  • Česnek: plátek stačí přiložit na bradavici a obvázat náplastí, měnit se musí několikrát denně.
  • Tea tree oil: několikrát denně je nutné pomazat kapkou povrch bradavice.
  • Vlaštovičník: opět několikrát denně je nutné potřít bradavici čerstvou šťávou.
  • Pampeliška: má obdobné účinky jako vlaštovičník, ošetření je nutné několikrát denně.
Zdroj: https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-warts