Staré kuchyňské utěrky mohou znovu zářit čistotou. Olejová lázeň je dokonale vybělí

Každá žena v domácnosti přemýšlí, jak dokonale vyprat své utěrky. Jistě nechcete kupovat nové utěrky jen proto, že se na nich usadila skvrna z úklidu kuchyně. Látkové utěrky jsou přitom velmi levnou a ekologickou možností, jak utírat nádobí. Naštěstí existují šikovné domácí metody, které vám s tímto problémem snadno a rychle pomohou.

Co potřebujete pro dokonale čisté utěrky?

Domácí bělení je skvělou možností, jak vrátit utěrkám jejich původní barvu (v případě světlé nebo bílé látky). Na bělení budete potřebovat velký hrnec s čistou vodou, 2 lžíce slunečnicového oleje, 2 lžíce práškového bělidla, 1/2 lžíce pracího prostředku a látkové utěrky, které chcete oživit. Jakmile budete mít vše připravené, stačí se držet pár jednoduchých kroků.

Doporučený článek:  Racionální nákup zamezí plýtvání jídlem a ušetří peníze

Jednoduchá metoda obnoví bělostný vzhled látkových utěrek a vdechne jim druhý život. Díky tomu nebudete muset kupovat nové a ušetříte tak peníze i životní prostředí. Navíc se nebudete muset zbavovat produktů, které máte vyzkoušené a vyhovují vám při práci v kuchyni. A co si budeme povídat, tyto produkty nejsou zrovna zadarmo.

Zdroj obrázku: Freepik

Bělení látkových utěrek není složité

Postup je jednoduchý. Vodu musíte přivést k varu. Jakmile se začne vařit, můžete přidat slunečnicový olej, bělidlo a prací prostředek. Všechno smíchejte a do této směsi vložte zašlé látkové utěrky. Potom můžete vypnout sporák, na hrnec umístit pokličku a nechat směs pracovat. Látku nechte namočenou v roztoku, dokud voda nebude mít pokojovou teplotu.

Doporučený článek:  Nápoj mládí a krásy zbaví nohy nepříjemných otoků. Pokožku zanechá hladkou a vláčnou

Potom látku vyndejte a namočte ji do lavoru s čistou vodou. Stačí jen pár hodin a uvidíte jedinečný efekt domácího roztoku. Utěrky budou nádherně bílé, jako když jste si je koupili. Navíc zmizí všechny skvrny, kterých jste se dříve nemohli zbavit. Velkou výhodou je, že se tímto způsobem také zbavíte všech bakterií, které by mohly být v látce. K tomu vás tato metoda bude stát jen pár korun.

Zdroj: https://www.myrecipes.com/how-to/how-to-keep-kitchen-towels-clean