
Zdroj obrázku: Freepik
V každé domácnosti dnes najdeme rychlovarnou konvici. Je to spotřebič, který může ušetřit spoustu času. Zároveň je konvice velmi náchylná k tvorbě vodního kamene. Ten můžete účinně odstranit nejen kupovanými prostředky, ale pomohou také suroviny, které najdete doma. Řešení je tak pokaždé po ruce a už se nemusíte na nic vymlouvat.
Voda z kohoutku může být tvrdá
Ne v každé domácnosti bude tak měkká voda, abyste nemuseli řešit vodní kámen. Ten se objevuje nejen v konvici, ale například i v pračce, kde může poškodit nejen buben, ale prádlo nebude dokonale vyprané. Proto je vhodné mít po ruce přípravky, které vodní kámen odstraní. Jsou ekologické, levné a hlavně účinné. Vyplatí se mít jich doma zásobu, abyste mohli kdykoliv zasáhnout.
Silná vrstva vodního kamene se v konvici objevuje hlavně na jejím dně. Usazování vodního kamene ale můžete snadno předejít díky filtrům, které lze běžně zakoupit. Můžete si tak užít nejen zdravější vodu, ale konvice bude méně trpět. Pokud se přeci jen vodní kámen objeví, můžete ho snadno odstranit pomocí domácích metod.

Odvápnění je hotové během chvilky
Kromě filtrů, které chrání konvici, se vyplatí také nenechávat v ní žádnou vodu. Domácí i chemické prostředky mohou proti vodnímu kameni pomoci, ale chemie může způsobit, že v domácnosti budou škodlivé toxiny, které budete dýchat. Proto se vyplatí mít po ruce jedlou sodu, ocet nebo bramborové slupky.
Je to ekologické řešení, které je levné. Omyté slupky vložte do konvice, zalijte vodou a dejte klasicky vařit. Po převaření vody, kterou můžete uvařit vícekrát pro zvýšení účinku, ji vylijte a slupky vyhoďte. Teprve po několika převařeních vody můžete konvici znovu používat a konvice se bude lesknout. Slupky můžete použít i preventivně proti vodnímu kameni jednou za týden. Stejně bude působit také jedlá soda a ocet.
Zdroj: https://www.harveywatersofteners.co.uk/blog/how-remove-limescale-kettle/