Cibule v ponožce je tradiční lék proti nachlazení a kašli

Co dělat při nachlazení nebo při prvních náznacích chrapotu a kašle? Zatímco jedni běží do lékárny nakoupit nesčetně krabiček za nehorázné peníze, naše babičky zašly do spíže pro cibuli. Přírodní léky jsou nejen levnější alternativou ke kupovaným, ale často efektivnější, protože kromě účinných látek neobsahují chemické přísady, které mohou mít negativní vedlejší účinky. Trik s cibulí se bude hodit v nynějším sychravém počasí, stačí totiž vložit několik plátků do ponožek a nechat působit na nohou přes noc. Zdá se to bláznivé?

Doporučený článek:  Voda z brambor je bohatá na živiny, které prospějí rostlinám

Cibule je zázrak lidového léčitelství

Tuzemská kuchyně na této zelenině stojí, cibule je ale ceněná i v lidovém léčitelství, protože je zdrojem velmi prospěšných a pro zdraví blahodárných látek, zejména sirných sloučenin, díky kterým vykazuje cibule typický zápach. Kromě pachu mají tyto sloučeniny významné protizánětlivé, antivirové a antibakteriální účinky, cibule je životabudičem pro obranyschopnost těla a poradí si s mnoha neduhy včetně nachlazení nebo kašle.

Zdroj obrázku: Freepik

Cibule v ponožkách

Dávat cibuli do ponožek? Cibulový zábal na chodidla není pouze babským trikem, který by se používal v tuzemsku. Je oblíbený též v dalekém Japonsku, kde se používá na zmírnění bolestí zad a kloubů nebo na podporu lymfatického systému. V tuzemsku se užívá tradičně pro vyčištění krve od toxinů, virů a bakterií a pro posílení imunity. Cibule se nakrájí na plátky a obalí se jimi čistá chodidla, poté se nasadí ponožky a zábal se nechá účinkovat po celou noc.

Doporučený článek:  Vlaštovičník podpoří léčbu akné a bradavic

V čínské medicíně i ve starověkém Egyptě

O tom, že je cibule zdravá, byli přesvědčení už ve starověké Číně nebo v Egyptě. Při obavách z potřísnění lůžkovin je možné chodidla s cibulí obalit potravinovou fólií a až následně obléci ponožku. Cibulová kúra se doporučuje dodržovat po dobu 6 až 7 dnů, aby terapie přinesla kýžené výsledky. Během této doby lze pozorovat první účinky oslabení virů nebo bakterií, zlepšení stavu při chřipce nebo nachlazení a zmírnění kašle či otoků lymfatických uzlin. Už po prvních dnech zcela vymizí bolest uší nebo nepříjemný tlak v průduškách.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/cold-flu/onion-in-sock