Balkonové rostliny mohou kočičí přátele ohrozit na životě. Zvolte ty, které mazlíčkům neublíží

Péče o kočku zahrnuje nejen každodenní mazlení, hraní a krmení, ale také správné uspořádání prostoru. Balkon se pro kočky může stát skvělým místem pro pozorování okolního světa, pokud je pro ně bezpečný. Kromě zasíťování je třeba pečlivě zvážit výběr balkonových rostlin, které kočce neuškodí a zároveň ozdobí prostor.

Kočky zkoumají okolí ochutnáváním

Kočky jsou od přírody průzkumníci. I když svého mazlíčka vnímáme jako chlupatou kuličku, stále v něm přebývají silné instinkty, které mu velí prozkoumávat své nejbližší okolí. Kočky žijící ve volné přírodě často okusují trávu, aby se jim lépe trávilo a doplnily si některé živiny. Zvířata žijící v bytě musí tuto potřebu kompenzovat okusováním pokojových rostlin.

Doporučený článek:  Potravinářské fólie se vyplatí mít doma zásobu. Zachrání stěhování i ranní kávu

Balkon je pro mnoho lidí náhradou za zahradu. Proto se ho snažíme vyzdobit pestrobarevnými rostlinami a dekorativními prvky. Některé z nich ale mohou být pro kočky vysoce toxické. Domácí mazlíček může být vystavený alergickým reakcím a otravě. Neopatrnost vede k bolestem, zvracení, průjmům a dehydrataci, ve vážných případech také podráždění žaludku, apatii, nechutenství, problémům s pohybem a dýcháním a poruchám srdečního rytmu.

Zdroj obrázku: Freepik

Bylinky, ale i kvetoucí rostliny

Pokud hledáte rostliny bezpečné pro kočky, vsaďte na bylinky. Většina z nich je nenáročná na pěstování a najde uplatnění i v kuchyni. Některé bylinky příznivě ovlivní jejich trávení a dodají jim potřebné vitamíny. Vyzkoušejte tymián, bazalku, koriandr, rozmarýn, petržel, heřmánek, šalvěj lékařskou nebo zahradní kopr.

Doporučený článek:  Nadměrná vlhkost je zhoubou každého domu. Nebezpečným plísním je důležité včas předejít

Nemusíte se vzdávat ani kvetoucích rostlin, které dodají balkonu úplně jiný rozměr. Mezi bezpečné balkonové rostliny patří oblíbené a nadčasové petúnie a měsíčky. Ani různobarevné macešky, fialky a netýkavky nepředstavují žádné riziko. Působivě vypadají také floxy a gazánie. Zajímavou volbou je hrnkový bambus, který zahradě dodá orientální ráz. Bude skvěle kontrastovat s barevnými květinami.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/pet-friendly-houseplants