Chemické repelenty nejsou jediné řešení. Proti klíšťatům účinně ochrání bylinný olej

Většina lidí miluje teplé období roku, které je spojeno s létem a dovolenou. Příjemně strávený čas se ale může rychle pokazit. Je to totiž také období, kdy ožívají klíšťata, která se vzhledem k mírným zimám v posledních letech dramaticky množí. Kousnutí klíštěte může mít velmi nepříjemné zdravotní následky, které ne zřídka jsou i fatální. Proto je potřeba se účinně proti tomuto nenápadnému a téměř neviditelnému nebezpečí chránit.

Klasická chemie na klíšťata?

Nejprve zde máme množství různých repelentních přípravků, které fungují na chemické bázi. Tyto přípravky jsou samozřejmě účinné, nikdy ovšem nejsou stoprocentní, ale to lze říci o čemkoliv. Hlavně pokud vyrážíte do přírody, je dobré se na ně spolehnout. Bohužel mohou mít na svědomí také:

  • podráždění pokožky a alergické reakce,
  • dýchací potíže či bolesti hlavy.
Doporučený článek:  Jak udělat z žádosti o ruku nezapomenutelný zážitek?

Záleží na citlivosti každého jedince. Hlavně pokožka mnoha lidí je citlivá a je potřeba si dávat pozor na to, co jí nesedí. Naštěstí je možné vyzkoušet více přípravků a vybrat si ten vhodný. Ne vše ale musíme řešit chemií.

Zdroj obrázku: Freepik

Geraniový olej na klíšťata

Je to přírodní alternativa pomáhající proti klíšťatům. Geraniový olej, nebo jinak také olej z pelargónie, je čistě přírodní obrana proti nepříjemnému savému hmyzu. Má příjemné květinově bylinné aroma, takže vás nebude obtěžovat ani zápachem. Jako obrana proti klíšťatům vám stačí smíchat 30 kapek tohoto oleje s 20 ml jablečného octa a 20 ml vody. Vhodné je si tuto substanci nalít do lahvičky s rozprašovačem, aby se vám dobře aplikovala.

Doporučený článek:  Dejte sbohem vysokému cholesterolu a užijte si chuť čerstvých šťáv, které nakopnou metabolismus

Olej je dobré mít s sebou, pokud vyrážíte třeba na delší túru do přírody, abyste jej mohli aplikovat opakovaně. Doporučuje se doplnit další prevencí, jako jsou vyšší boty nebo dlouhé kalhoty se stahovací šňůrou v dolní části, aby vám klíšťata nemohla snadno zalézt pod nohavice.

Zdroj: https://animals.mom.com/rose-geranium-oil-for-tick-control-12272187.html