Klávesnice i monitor dostávají každodenním používáním zabrat. Prach i skvrny vyčistíte během chvíle

Bez ohledu na to, jak často svůj počítač čistíte, klávesnice a monitor patří mezi nejvíce zaprášená místa, co se PC týče. Jestli u počítače navíc ještě snídáte, obědváte nebo večeříte, jsou nečistoty, prach a drobky viditelné. Takové počítače a notebooky potřebují důkladně vyčistit a my vám poradíme, jak na to.

Zbavte se veškerých bakterií pomocí jednoduchých prostředků

Klávesnici můžete vyčistit několika způsoby. Nejdříve je ale vhodné ji odpojit od počítače, abyste s ní mohli dobře manipulovat. Jedním ze způsobů je, že ji obrátíte vzhůru nohama a vyklepete z ní prach a drobné částečky. Naplánujte si čištění klávesnice tak, abyste byli opravdu důkladní.

Můžete si poté pomoci vlhkým hadříkem, kterým klávesnici opatrně otřete. Na menší mezery můžete použít vatové tyčinky, které také malinko navlhčete. Dejte ale pozor, aby se vám do klávesnice nedostala voda. K čištění notebooku jsou vhodné také speciální utěrky s tekutinou, která snadno nečistoty odstraňuje. Oblíbená je také technika pomocí stlačeného vzduchu, takové spreje můžete koupit v obchodech.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyzkoušejte i moderní způsoby

Použít můžete dnes také vysavač, který zapojíte do USB portu a který pomůže odstranit drobky a další prach z klávesnice. Koupíte ho na internetu a nestojí mnoho peněz. V kanceláři můžete na čištění klávesnice použít například lepicí papíry na poznámky, ale pokud je nemáte k dispozici, můžete použít také lepicí pásku. Nikdy nepoužívejte přípravky, které obsahují alkohol.

Většinou stačí suchý a měkký hadřík a trocha vody. Na silnější nečistoty použijte speciální přípravky, které jsou určené na čištění počítačů a klávesnic. Monitor ani klávesnice by neměly nikdy navlhnout, proto si dávejte pozor, pokud u počítače máte postavenou sklenici s pitím. Oběd si raději dejte u stolu a ušetříte si tak cenné minuty, které můžete trávit lepším způsobem.

Zdroj: https://www.cnet.com/tech/computing/how-to-clean-your-laptop-screen-and-keyboard-safely/