Čištění koberce bude hračka. Na výběr existuje 5 metod, díky kterým bude zářit jako nový

S generálním úklidem přichází na řadu také podlaha a čištění koberců, které ale může dát docela zabrat. To ovšem neplatí, pokud využijete naše triky pro snadné čištění koberců, které udělají tuto povinnost mnohem snesitelnější. Správně vyčistit koberec je důležité už kvůli roztočům a bakteriím, pro které je koberec hotový ráj.

Rychlé a efektivní čištění přírodní cestou

Nejprve si ukážeme kombinace některých přírodních látek a obyčejných přípravků, jako je třeba mýdlo nebo jedlá soda, které máme doma všichni. Na čištění koberců jsou efektivní tyto kombinace:

  • mýdlo a bramborový škrob,
  • ocet s jedlou sodou,
  • bramborová mouka a sůl.
Doporučený článek:  Jak neztrácet teplo: Posunout nábytek a zkontrolovat radiátory

Z mýdla a bramborového škrobu si jednoduše připravíte domácí čisticí prostředek. Smíchejte 4 polévkové lžíce nastrouhaného mýdla se 2 sklenicemi bramborového škrobu. Hmotu rovnoměrně rozetřete na postižené místo na koberci a půl hodiny nechte působit.

Osvědčený recept našich babiček je ocet a jedlá soda, které si poradí s odolnými nečistotami. Rozmíchejte je v poměru 1 : 1 a vetřete do koberce například houbou. Poté nechte čtvrt hodiny působit a budete překvapeni.

Pokud bojujete s mastnými skvrnami na koberci, tak vám bude účinnou zbraní bramborová mouka a sůl. Mastnou skvrnu posypte bramborovou moukou a ponechejte působit několik hodin. Na červené víno je zase účinná sůl, které postačí 10 minut.

Zdroj obrázku: Freepik

Vonný olej s citrónovou šťávou koberec osvěží

Máte problém se zápachem z koberce? Osvěžte jej směsí vonného oleje a citronové šťávy v poměru 2 : 1, kterou stačí nastříkat rozprašovačem. Poté povrch přetřete vlhkou houbičkou a případné zbylé nečistoty odstraňte vysavačem.

Doporučený článek:  Pověsit ručník na radiátor se může vymstít. Hrozí zdravotní problémy i zbytečné náklady navíc

Prací prášek

Nakonec trocha té chemie, ale velmi účinné. Na čištění koberců je skvělý běžný prací prášek. Stačí jej smíchat s teplou vodou v poměru 2 : 1, vykartáčovat rýžovým kartáčem a následně vymýt vodou a vysát.

Zdroj: https://www.advap.com/blogs/news/natural-carpet-cleaner