Holubi jsou problémem i pro běžné lidi. Vypudit je z balkonů bývá složité, ale ne nemožné

Máte problém s holuby na parapetu, nebo dokonce na balkóně? Neustále je odháníte koštětem a oni se přesto sále vrací. Jak to tedy udělat, abyste je nemuseli neustále odhánět a případně uklízet jejich trus? Jsou určité možnosti, jak holuby můžete eliminovat.

Udržujte na balkóně pořádek

Holubi mají rádi místa, kde si mohou vytvořit hnízdo. Pokud máte na balkóně skladiště a slétávají se k vám holubi, je vhodné ho uklidit. Odstraňte prázdné květináče, nářadí a další nepotřebné věci, aby neměli prostor si postavit útočiště pro sebe a mladé. Ať se uhnízdí jinde mezi nepořádkem, a ne u vás.

Ozdobte balkón

Máte už uklizeno a vznikl vám příjemný prostor? Můžete nasadit další preventivní opatření proti nezvaným hostům. Zkuste zasadit rostliny, které holubům zrovna nevoní. Za zmínku stojí měsíček, které pro ně mají nepříjemnou vůni. Na trhu jsou také pachové odpuzovače, pokud nechcete vysazovat rostliny, nebo máte pocit, že nefungují na 100 %. Další možností jsou dekorace, jako dětské větrníky, nebo cokoliv výrazného a barevného. Nejlépe, pokud to šustí nebo vydává zvuky. Tak se u vás nebudou cítit bezpečně a zkusí si najít jiné bydlení.

Hluk

Pokud bude balkón hojně využívaný, nemusíte se invaze holubů bát. V případě, že jste celé dny pryč, je ještě další možnost. Existují zařízení, která ptáky zastraší a vyplaší – vyluzují pro ně velmi nepříjemnou hladinu zvuku. Tyto plašičky fungují, pokud vám tedy stojí taková investice za to, můžete to zkusit.

Nechcete se holubů zbavovat vůbec? V případě, že k vám denně létají hejna, je to ke zvážení. Jsou šiřitelé nemocí, přenášejí parazity a mohou vás ohrozit na zdraví. Pokud k nim máte kladný vztah, zvažte, zda vám to stojí za to. Jednoho holuba lze odehnat, ale pokud u vás najde pro něj potřebný klid, velmi rychle jich budete mít celé hejno.

Zdroj: https://www.ovocontrol.com/how-to-get-rid-of-pigeons