Čištění sprchového koutu usnadní ocet, jedlá soda a peroxid vodíku

Sprchový kout bývá pohromou, je místem, které je extrémně exponované a trpí na špínu, plíseň, vodní kámen a další nečistoty. Vápenatý sediment se usazuje na zástěnách, kromě toho je těžké odstranit i odolné skvrny způsobené různou kosmetikou včetně mýdla, šamponu nebo kondicionéru. Jak efektivně vyčistit sprchový kout bez mnohahodinového drhnutí? Co pomůže namísto drahých přípravků plných chemikálií? Inspirujte se osvědčenými tipy, které rozjasní koupelnu v cukuletu!

Octem proti vápenatým usazeninám

Odpudivý vodní kámen? Vápenaté usazeniny se objevují především na stěnách vaničky, na obkladech a dlažbě, na sklech, ale také v ohřívači vody. K usazování uhličitanu vápenatého dochází při průtoku tvrdé vody, která se nezahřeje na 100 stupňů. Po zchlazení dojde k odpaření a vytvoření vrstvičky usazenin, která může po čase nabývat na množství. K odstranění stačí použít ocet s vodou v poměru 1 : 1. Roztok se přelije do lahvičky s rozprašovačem a aplikuje na celý vnitřek sprchového koutu, po 30 minutách se houbičkou omyjí nečistoty, stěny opláchnou a vše vytře papírovou utěrkou do sucha.

Doporučený článek:  Drahé čisticí prostředky ani kosmetiku už nikdy nekoupíte, jakmile poznáte sílu přírodních metod
Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda a peroxid vodíku proti zažrané špíně

Vana, umyvadlo nebo sprchový kout se musí pravidelně čistit, protože zažraná špína se hůře odstraňuje. I pro tento případ však existují účinní a levní pomocníci v podobě jedlé sody a peroxidu vodíku. Obě složky jsou žíravé a mají dezinfekční účinky, odstraní kromě vodního kamene též plísně nebo odolné nečistoty. Do misky se nalije čistá voda, přisypou se dvě lžíce jedlé sody a přidá několik kapek kysličníku. Směs se dokonale promísí a přelije do lahvičky s rozprašovačem. Aplikuje se na všechna znečištěná místa, nechá se 15 minut působit a poté se namočeným hadříkem povrchy dočistí a omyjí teplou vodou a vytřou do sucha papírovou utěrkou.

Doporučený článek:  Proti ovocným muškám pomohou bylinky a jednoduchá domácí past

Čistá koupelna? Pomůže stěrka i nové spáry!

Jak dosáhnout toho, aby se sprchový kout blyštěl stále? Pomůže každodenní rychlý úklid spočívající v opláchnutí vaničky od kosmetických přípravků nebo setření kapek vody ze stěn po koupeli pomocí gumové stěrky. Nanést lze silikonovou vrstvu znovu pomocí speciální pistole, která se prodává v každém hobbymarketu.

Zdroj: https://wacaxu.com/how-to-clean-the-shower-cabin-the-5-most-practical-natural-cleaning-methods/