Zrcadlo vyleští ocet, čaj nebo punčochy

Šmouhy na zrcadle jsou prokletím každého domova. Nevypadají dobře a maří veškeré úsilí při čištění. Dalším problémem může být neustálé odpařování zrcadla, na kterém pak zůstávají nevzhledné stopy. Na mytí zrcadla můžete použít domácí prostředky, které máte po ruce. Skvělou službu udělá ocet nebo čajový nálev.

Zrcadlo vyleštěte po každém koupání

Pokud chcete, aby se vaše zrcadlo krásně lesklo a bylo beze šmouh, použijte k čištění domácí prostředky. Chemické prostředky jsou sice stejně účinné, ale někdy zanechávají nevzhledné stopy, které se obtížně odstraňují. Rovněž stojí za to pamatovat na prevenci – po koupání vždy otřete zrcadlo do sucha papírovou utěrkou.

Doporučený článek:  Pivo je ideální hnojivo pro trávník, také vás zbaví otravných vos

Ocet má mnoho využití nejen v kuchyni, ale i při úklidu. Je to účinný ekologický prostředek, který vám umožní zbavit se nevzhledných nečistot. K přípravě směsi potřebujete lahvičku s rozprašovačem, sklenici vody a lžíci octa. Obě ingredience smíchejte dohromady a poté povrch zrcadla rovnoměrně nastříkejte. Pak zrcadlo důkladně vyleštěte papírovou utěrkou nebo hadříkem z mikrovlákna.

Zdroj obrázku: Freepik

Čajový nálev zrcadlo vyleští

Dalším domácím prostředkem je čajový nálev, který má vynikající čisticí vlastnosti. Uvařte silný čaj a nechte ho vychladnout, poté ho nalijte do lahvičky s rozprašovačem. Aplikujte ho stejně jako octovou směs – nastříkejte ho na celý povrch zrcadla a poté krouživými pohyby vyleštěte hadříkem nebo papírovou utěrkou. Do nálevu můžete přidat pár kapek salicylové pálenky, která dobře poslouží v případě těžko odstranitelných skvrn po laku na vlasy.

Doporučený článek:  Při správné zálivce pokvetou orchideje dlouhé měsíce

Pokud se vám zrcadlo po každé koupeli zapaří, můžete tomu předejít použitím nylonových punčocháčů a glycerinu. Nejprve jemně vetřete několik kapek glycerinu do povrchu zrcadla, abyste vytvořili ochrannou vrstvu. Druhou částí procedury je vyleštění zrcadla punčochou krouživými a rychlými pohyby. Získáte tak lesklé a čisté zrcadlo bez velké námahy.

Zdroj: https://littlegreendot.com/how-to-get-the-cleanest-windows-and-mirrors-naturally/