Hlodavců v domácnosti je nutné zbavit se okamžitě

Na podzim, když se ochladí, se mnoho zvířat připravuje na zimní spánek, včetně hlodavců. Hlodavci také hledají útočiště, kde budou mít dostatek potravy. Během tohoto období se do domácností dostávají krysy či myši, které mohou přenášet mnoho bakteriálních onemocnění. Hlodavci jsou velmi opatrní, protože se během dne schovávají a v noci škodí. Kradou zásoby potravin, znečišťují povrchy výkaly a ničí kabely či elektronická zařízení. Jak poznat, že se k vám nastěhovali hlodavci? A jak je účinně vyhnat?

Doporučený článek:  Čištění mikrovlnné trouby usnadní ocet, citron a jedlá soda

Kde hnízdí?

Hlodavci se objevují nejen ve venkovských, ale také v městských domech či bytech. Jak se hlodavci dostanou do domu? Někdy naší nepozorností, když například necháme okno otevřené na noc nebo večer otevřené dveře. Krysy i myši mohou také proklouznout okny suterénu či skrze okapy nebo otvory na fasádě. Po dlouhou dobu mohou v těchto místech žít bez povšimnutí, takže se musíte naučit rozpoznat jejich přítomnost.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak rozpoznat jejich přítomnost?

Hlodavci v domě jsou extrémně plaší a dlouho zůstávají bez povšimnutí. Kromě toho jsou krysy a myši dostatečně chytré, aby se mohly pohybovat po domě prakticky bez povšimnutí. Proto je zpočátku obtížné rozpoznat jejich přítomnost. Pokud doma ucítíte nepříjemný zápach či výkaly, zbystřete. Přítomnost hlodavců je také prokázána vyčerpanými zásobami ve spíži a zbytky jídla na různých místech domu. Myši a krysy mohou hlodat kabely, stejně jako zničit dřevěné prvky v domě.

Doporučený článek:  Kočičí moč na nábytku je nepříjemný problém. Zbavit se jí nemusí být nic těžkého
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak je vyhnat?

Jednou z nejstarších metod je použití pastí vybavených mechanismem, který se aktivuje, když hlodavec uchopí návnadu. To má za následek okamžitou smrt myši nebo krysy. Pasti mají bohužel své nevýhody. Zvláštní pozornost jejich umístění věnujte, pokud se v domě vyskytují čtyřnozí mazlíčci nebo malé děti. 

Když pasti selžou

Pokud se hlodavci v domě objevili, vyhledejte specializovanou pomoc. Vysoce účinné jsou jedy, které mají příjemnou vůni a chuť, obsažené látky způsobují smrt zvířete. V případě, že nezaberou jedy, povolejte na pomoc deratizační společnost. 

Zdroj: https://www.forbes.com/home-improvement/pest-control/getting-rid-of-rodents/