Vůně bobkového listu redukuje stres a zlepšuje náladu. Zároveň vyžene z domova nevítaný hmyz

Bobkový list najdeme v každé kuchyni. Je to koření, které se přidává do polévek i omáček. Jeho vlastnosti jsou ale účinné také na lidský organismus. Jak můžete bobkový list využít například při onemocnění dýchacích cest nebo na terase? Budete překvapeni, k čemu se vavřín hodí.

Bobkový list využijete nejen v kuchyni

Bobkový list dodá nejen polévkám skvělou chuť. Oblíbené koření můžete využít i mimo kuchyni, snadno s ním například odstraníte hmyz z vaší terasy nebo jím podpoříte dobrou náladu. Bobkový list tu je s námi už dlouhá staletí. Odborně se mu říká vavřín. Určitě znáte z dobových filmů vavřínové věnce, které mají představovat moudrost a slávu.

Doporučený článek:  Tři recepty na domácí zavařeniny, které prospějí zdraví

Bobkový list se používá v bylinné medicíně, rostlina je původem z Malé Asie. Pokud budete chtít zkusit vavřínový kouř, je to velmi jednoduché a jeho účinky jsou známé po celém světě. Abyste vytvořili kouř, musíte bobkový list dát na talíř a zapálit. Plamen se snadno vytvoří, protože listy jsou suché. Aromatický kouř se pak bude linout po celé místnosti.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kouř nastartuje váš mozek

Kouř si můžete užívat dlouhou dobu. Bude mít skvělý účinek hlavně na váš mozek, protože působí na jeho centra, která mají zodpovědnost za dobrou náladu. Vůně vás navíc uklidní a zrelaxuje vaše smysly. Stres a nervy z práce rychle zmizí, zklidní se váš dech a bobkové listy pomohou také v jiných oblastech.

Doporučený článek:  Dřevěné kuchyňské pomůcky vydrží při správné péči krásné

Vůně bobkových listů je pro lidi velmi příjemná, už méně ale pro otravný hmyz, který se může objevit nejen doma, ale také na terasách nebo balkonech. Bobkový list je skvělým pomocníkem právě v boji proti hmyzu. Nemusíte používat chemické látky, které nejsou vhodné zejména pro životní prostředí. Teď už budete vědět, jak využít vavřín nejen při vaření. Jeho účinky jsou známé již stovky let a neustále fungují, i když je dnešní zdravotnictví na jiné úrovni.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/bay-leaf-burning