Co se stane s vaším tělem, když sníte něco plesnivého?

Máte na ovoci nebo pečivo plíseň? Znamená to, že potraviny již nejsou vhodné k jídlu. Bohužel pro mnoho lidí to ale není žádná vada, pečivo nebo ovoce okrájí od plísně a normálně ho konzumují. Je to ale chyba, protože se plísní můžete dokonce otrávit. U některých lidí se navíc mohou objevit i jiné zdravotní komplikace, například s játry. Proto byste případnou otravu neměli podceňovat.

Otrava škodlivými látkami se jmenuje mykotoxikóza

Existuje více než 400 druhů toxinů, které mohou naše tělo poškodit. Právě toxiny se nejčastěji objevují v potravinách, a proto je nutné dbát na jejich čerstvost. Nejčastějším zdrojem plísní je nejen chléb nebo ovoce, ale také zavařeniny. Plísně najdete také na zdech nebo stěnách. V každém případě plíseň není nic dobrého pro vaše tělo, které jimi bude velmi trpět.

Doporučený článek:  Ovocné koktejly vyženou parazity z těla už během 14 dnů. Fíky a papája střeva pročistí

Dbejte na to, abyste plíseň nikdy nesnědli. Je totiž velmi snadné se jí otrávit. Plíseň najdete také v pivu nebo vínu, což možná bude pro některé lidi novinkou. Jaké jsou první příznaky otravy plísní? Záležet bude na druhu toxinu, což na první pohled nebo příznak nepoznáte. Mezi prvními se objeví hlavně bolest břicha nebo hlavy, můžete také zvracet nebo mít průjem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyléčit otravu plísní?

Jestli se chcete otravě vyhnout, nejlepší bude takové potraviny nejíst. V nejhorším případě vyhodíte zbytečně peníze, rozhodně to ale stojí za vaše zdraví. Infikovaný totiž bude celý produkt, ne pouze jeho část, kterou mnoho lidí odkrojí. Plíseň se přitom nevytváří pouze na potravinách, ale také na jiných částech v domácnosti.

Doporučený článek:  Aktivní odpočinek má na mozek lepší vliv než sledování televize

Objevit se může v místech, kde je vysoká vlhkost a nedostatečné větrání. Proto je vhodné větrání v koupelně nebo místnostech, kde je vysoká koncentrace vlhkosti. Od té si můžete pomoci nejen přístroji, ale také různými rostlinami, které vlhkost pohlcují. Dbejte na správnou teplotu v domácnosti, nechávejte pravidelně kontrolovat potrubí i další části.

Zdroj: https://greatist.com/health/what-happens-when-you-eat-mold