Ozdobte hroby svých blízkých netradičně. Originální svíčka bude krásnou vzpomínkou nejen na Dušičky

Podzim s sebou přináší také svátek mrtvých – Dušičky. V listopadu se tak budete muset postarat o hroby svých blízkých a připravit je na svátek. Jejich hroby byste měli nejen důkladně vyčistit, ale také nesmíte zapomenout na krásné svíčky, které budou hezkou dekorací, a hroby nebudou vypadat tak ponuře.

Zaměřte se na přirozenost a klasický styl

Jestli máte čas, můžete si nechat vyrobit kytice i svíčky na hroby. Jestli jste manuálně zruční, můžete si je snadno vyrobit i sami. Originální svíčky rozhodně zaujmou na první pohled a lidé budou hroby obdivovat. Každý rok můžete pozorovat, jestli se lidé o hroby starají a jak důkladně je čistí. U dekorací je nutné zapomenout na syté a jasné barvy, naopak by měly zapadnout do prostředí hřbitova.

Doporučený článek:  Sezona jablek je tady! Nezapomeňte nachystat oblíbené dobroty, na své si přijde i pleť

Proto hroby ozdobte jen květinami, které mají tlumené barvy, klasickými svíčkami a celými kyticemi v jemném stylu. Svíčky patří mezi symboly vzpomínky na mrtvé. Vkusné svíčky si s naší pomocí snadno vyrobíte. Budete potřebovat jen kvalitní svíčku, zlatou stuhu nebo tenkou šňůrku, prášek se zlatým třpytem a stojánek na svíčku, na kterém bude dobře držet.

Zdroj obrázku: Freepik

Konečný výsledek bude záležet na vaší kreativitě a šikovnosti

Nezapomeňte na to, že připravujete dekoraci na hrob, takže je potřeba používat umírněné barvy a raději vsadit na přirozenost. Svíčku můžete začít připravovat pomocí třpytivého spreje. Díky němu svíčka bude vypadat vkusně, elegantně, ale nebude působit jako od kolotoče. Poté nechte svíčku uschnout a nakonec kolem ní uvažte zlatou stuhu nebo úzký provázek.

Doporučený článek:  Kyselina citronová během chvíle rozzáří celý domov čistotou. Skvrny a vodní kámen budou minulostí

I když je zlatá barva velmi výrazná, je spojená s elegancí a stylem. Pokud to s ní nebudete přehánět, určitě potěšíte nejen své blízké, kterým se o hroby staráte, ale ocení to také návštěvníci hřbitova, kteří budou obdivovat uklizené a vkusně ozdobené hroby. Styl svíček můžete spojit také s kyticí, kterou vytvořte v podobném duchu.

Zdroj: https://www.generalwax.com/diy-candle-decoration/