Čištění trouby usnadní tlačítko u jejích dvířek

Toto tajemné tlačítko na dveřích trouby může uniknout mnoha lidem. Jeho funkce je však velmi užitečná při čištění tohoto zařízení. Nemusíte už trávit dlouhé hodiny při drhnutí trouby a ztrácet tak drahocenný čas, který byste mohli využít mnohem produktivněji.

Tajemné tlačítko ve dveřích trouby

Vedle dvířek trouby se nachází tajemné tlačítko, jehož funkce velmi usnadní péči o její čistotu. Mnozí se již přesvědčili o užitečnosti tohoto knoflíku a neumí si představit mytí trouby bez této možnosti. Pokud troubu pravidelně nečistíme, vede to k tvorbě odolné vrstvy nečistot a spálenin, se kterými musíme bojovat pomocí silných čisticích prostředků.

Doporučený článek:  Díky jedinému tlačítku bude klimatizace v autě fungovat mnohem lépe. Málokdo o něm však ví

Nové modely trub mají někdy samočisticí funkci, ale i zde je rozhodující frekvence a pravidelnost čištění. Při čištění trouby začněte vyjmutím roštů a kovových plechů na pečení. Pokud jsou na nich spáleniny, které se obtížně čistí, stojí za to namočit je do vody s přídavkem jedlé sody. Vnitřek trouby lze vyčistit domácí čisticí pastou připravenou z vody a prášku do pečiva.

Zdroj obrázku: Freepik

Čištění domácími prostředky

Chcete-li troubu vyčistit bez chemických prostředků, zkuste využít jedlou sodu nebo prášek do pečiva. Vyrobte si pastu z vody a prášku do pečiva, aplikujte ji na nečistoty a nechte působit 12 hodin. Později troubu vymyjte houbou a octem. Nakonec vnitřní strany trouby otřete vlhkým hadrem a zapněte troubu na krátkou dobu, aby pořádně vyschla.

Doporučený článek:  Sladké proti stresu i nachlazení: pampeliškový džem je poklad pro zdraví

Abychom se postarali o čistotu samotných dvířek trouby, můžeme sáhnout po výše zmiňovaném tlačítku. Najdeme jej ve většině modelů kamen. Díky tomu nebudeme muset drhnout sklo ve dvířkách trouby a klečet v nepohodlné poloze. Stisknutí tlačítka nám umožňuje pohodlně a rychle otevřít čelní sklo. Stačí stisknout tlačítko, naklonit háček ve spodní části dveří, odstranit horní pás a poté sklo otevřít.

Zdroj: https://www.merrymaids.com/cleaning-tips/quick-tips/how-to-clean-a-glass-oven-door/