Tajemství krásných a zdravých vlasů je ukryté v jediné rostlině. Využijte sílu aloe i vy

Aloe vera má široké využití. Používá se v kosmetice, popíjí se jako šťáva plná vitamínů, ale dá se také skvěle využít k péči o vlasy. Pomůže vám v boji proti lupům i s poškozenými konečky. Lze z něj vyrábět domácí masky na vlasy nebo ho využít k oplachům.

Co obsahuje aloe?

Tato rostlina je známá svými účinky na pleť, funguje na popáleniny, alergie i akné. Šťáva z aloe se využívá pro svůj vysoký obsah živin. Jak může pomoci vlasům?

  • Vitamíny A, C a E – vyživují vlasy zevnitř, urychlují jejich růst a zpevňují je.
  • Vitamín B12 a kyselina listová – eliminují vypadávání vlasů, zabraňují rychlému maštění.
  • Vápník – pomáhá při třepení konečků.
  • Zinek – ovlivňuje tvorbu keratinu, reguluje práci mazových žláz.
Doporučený článek:  Bílý povlak na jazyku může zmizet během chvíle. Pomůžou bylinky, koření nebo oblíbená zelenina

Všechny tyto látky vyživují vlasy a vlasovou pokožku. Kromě toho má aloe vera hydratační účinek. Vlasy budou krásně vyživené a silné.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak použít aloe vera na vlasy?

Jako další přípravky vyžaduje i používání aloe pravidelnost. Nanášet ho na vlasy je nutné minimálně jednou týdně. K sehnání je vlasová kosmetika s výtažkem z aloe, typicky jde o šampony nebo masky. Pokud máte dužinu z aloe vera, je možno ji také použít. Stačí ji nanést po celé délce vlasů a nechat přibližně 10 minut působit, dokud se zcela nevstřebá. Pak ji důkladně opláchněte a umyjte si hlavu. Tímto ošetřením dosáhnete vyživených a silných vlasů. S ošetřením pokožky kolem obličeje pomocí gelu z aloe vera s můžete setkat i v kadeřnických salónech, zabrání obarvení pokožky při barvení.

Doporučený článek:  Skořice pomáhá v boji proti celulitidě

Jak si připravíte masku z aloe?

Připravit si masku z aloe můžete i v pohodlí domova. Budete potřebovat 2 polévkové lžíce lněného semínka, 2 polévkové lžíce gelu z aloe vera a 2 sklenice vody. Přiveďte k varu vodu se lněným semínkem a počkejte, až zhoustne. Po vychladnutí přidejte dvě lžíce gelu z aloe vera a důkladně promíchejte. Směs naneste na vlasy. Zabalte hlavu do ručníku a nechte 30 minut působit. Nakonec vlasy opláchněte teplou vodou.

Zdroj: https://www.eatingwell.com/article/7949363/benefits-of-aloe-vera-for-hair/